انتخاباتاخبارخبر مهمسیاست

امیر ابراهیم رسولی: شورای ائتلاف در جوان‌گرایی رویکرد متعادل دارد

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: شورای ائتلاف اصولگرایی با همه فراز و نشیب‌ها جلسات خود را فراتر از انتخابات برگزار کرده و هیچ‌ وقت تعطیل نشده است.

به گزارش گروه سیاست شجرنیوز، نشست خبری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور عبدالحسین روح‌الامینی، معاون امور استان‌های شورای ائتلاف و امیرابراهیم رسولی سخنگو این شورا، برگزار شد.

«امیرابراهیم رسولی» سخنگوی شورای ائتلاف در این نشست، گفت: شورای ائتلاف اصولگرایی با همه فراز و نشیب‌ها جلسات خود را فراتر از انتخابات برگزار کرد. حتی بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر قبلی به فعالیت خود ادامه داده است. این شورا نسبت به همه چیز واکنش داشته و هیچ وقت تعطیل نشده است.

وی با اشاره به حملات موشکی سپاه به مقر جاسوسان رژیم صهیونیستی در عراق، افزود: تلنگری که دیروز به دشمن وارد شد، تلنگری ناچیز نسبت به جنایت‌ها و کودک کشی‌های رژیم صهیونیستی و ترورهای آنان بود؛ شورای ائتلاف از اقدامات سپاه علیه رژیم صهیونیستی کاملاً حمایت می‌کند.

رسولی تاکید کرد: شورای ائتلاف در نزدیکی انتخابات سعی کرده است فعالیت‌ها را بیشتر و کانون‌های خود را را فعال‌تر کند. ما فراتر از احزاب عمل کردیم. امیدواریم که بتوانیم پاسخگوی عملکرد گذشته باشیم.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایی در ادامه، اظهار کرد: ما امروز تشکل‌های مردمی در شورای ائتلاف داریم و تلاش ما این است شورای ائتلاف فراتر از یک حزب سیاسی عمل کند و امیدواریم پاسخگو عملکرد گذشته باشیم و بتوانیم در آینده عملکرد آسیب شناسانه از گذشته و برای آینده داشته باشیم.

وی ادامه داد: در خصوص نقش بانوان در لیست شورای ائتلاف نسبت به گذشته خیلی متفاوت خواهیم بود و در بحث جوان گرایی نیز ما به شناسنامه افراد نگاه نمی‌کنیم، بلکه به رزومه و عملکرد آنها نگاه می‌کنیم. از طرفی برخی گروه‌ها در این موضوع جوان‌گرایی دچار افراط شدند، اما شورای ائتلاف به این موضوع توجه ویژه و متعادلی دارد اما باز هم شورای ائتلاف به کارنامه افراد توجه دارد و بر اساس شایستگی انجام می‌شود.

سخنگوی شورای ائتلاف در ادامه اذعان داشت: این ائتلاف مردمی است و تلاش کردیم همه گروه‌ها در شورا حضور داشته باشند. در عین حال برخی جایگاه‌های ما در شورا ائتلاف سیاسی نیستند ولی از نظرات آنها در انتخابات بهره می بریم.

عبدالحسین روح الامینی معاون استان‌های شورای ائتلاف در بخش دیگری از این نشست خبری در سخنانی گفت: جریان ائتلاف جریان جدیدی نیست و در دوره‌های قبل هم بوده که در ۲۰ سال گذشته با نام‌های مختلف فعال بوده و هم اکنون به شکل وسیع‌تر ادامه یافته است.

وی در خصوص موضوع کادر سازی در شورای ائتلاف اظهار داشت: لازم بود در بدنه تشکیلات در شهرستان‌ها فعالیت داشته باشیم تا اگر عزیزی در انتخابات مجلس مسوولیتی گرفت جایش خالی نباشد و جایگزینی و ترمیم‌های لازم صورت گیرد.

روح الامینی تاکید کرد: اساساً قبول نداریم که یک تشکیلات شب انتخاباتی باشیم. البته فعالیت و حضور در انتخابات برای ما خیلی مهم است اما باید در کادر سازی فعال باشیم.

وی ادامه داد: بعد از انتخابات گذشته تلاش داشتیم تا ترمیم‌های لازم را درون شورا انجام دهیم. از ابتدای سال فعالیت‌ها را جدی تر شروع کرده و در چند ماه اخیر شدت بخشیدیم.

روح الامینی با اشاره به تشکیل مجامع استانی شورا در شهرستان‌ها گفت: چند روز پیش مجمع ۶۰۰ نفری در یاسوج برگزار شد. همچنین مجمع تشکیلاتی شورا در فارس و گیلان و دیگر استان‌ها برگزار شده است که جزییات این اخبار را می‌توان در وبگاه شورای ائتلاف می‌توانید ملاحظه کرد، لذا ما با تشکیل مجامع در بخش موسسین به دنبال آن هستیم که آثار کهنگی از تشکیلات ما زدوده شود.

معاون استان‌های شورای ائتلاف تاکید کرد: در مجامعی که هست سه بخش و تقسیم بندی داریم که یک سوم برای جوانان زیر ۴۰ سال، یک سوم برای زنان و بانوان و یک سوم هم برای افراد با تجربه و بالای ۴۰ سال، تعیین کردیم.

روح الامینی گفت: در بحث وحدت رویه انتخاباتی توجه ویژه به بخش آموزش داریم. از طرفی طرح «آما» که مخفف آشنایی با مسایل استان است را یک سال پیش در سمنان اجرا کردیم و نتایج خوبی گرفتیم، که برای پیاده سازی در سایر استان‌ها پیشنهاد داده و توصیه کردیم، تا بر اساس آن با نخبگان و کار آفرینان آشنا شویم که در این خصوص برخی از استان‌ها پیشتاز و برخی در حال تلاش هستند.

روح‌الامینی در پاسخ به سوالی درباره فرایند نهایی در استان‌های گفت: گام اول دعوت به مصاحبه از افرادی است که به شورا در سراسر کشور مراجعه کردند. می‌توانیم بگوییم در یک مورد فقط ۶۰۰ نفر از بانوان بودند و حدود ۷ هزار نفر به ما مراجعه کردند. از مجموع این افراد در حضور ناظر استان غربالگری اولیه انجام خواهد شد و منتخبین بر اساس شاخص‌ها وارد گام دوم می‌شوند.

معاون استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: در گام دوم پس از بررسی امتیازات منتخبین نیروهای انقلاب، به گام سوم و فرآیند مصاحبه و معرفی می‌رسیم که به وزارت کشور ابلاغ و معرفی می‌شوند. فرایند دقیق و قابل ارزیابی، یکی از پایه‌های جدی انتخابات این فرایند است.

سخنگوی شورای ائتلاف در پاسخ به سوالی درباره حل مسائل بین شورای انقلاب و جبهه پایداری بیان کرد: ما در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسیر اختلاف افکنی‌های رسانه‌ای و مجازی نمی‌شویم. آنچه برای ما اصل است، این است که ما در شورای ائتلاف با جریان غرب گرا رقابت می‌کنیم. جریانی که نگاه به بیرون دارد. ما در درون جریان انقلاب اختلافات را حل می‌کنیم. کما اینکه در انتخابات‌های گذشته هم این اتفاق افتاده است. طبیعی است که تفاوت سلیقه وجود داشته باشد که بر سر آنها صبحت و آنها را حل می‌کنیم.

رسولی اظهار کرد: ما مشکلی با گرم کردن تنور رسانه‌ای نداریم و مطمئن باشید که رقابت ما در شورای ائتلاف درونی نخواهد بود. ما با جریانی رقابت می‌کنیم که سال‌ها قدرت را در دست داشتند و اجازه نداد ما کاری انجام دهیم. حالا که در قدرت نیستند، ما را نقد می‌کنند. نظر ما این است که باهم بر سر یک میز بنشینیم و مشکلات مردم را حل کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره نظارت شورای ائتلاف بر نمایندگان حاضر در مجلس خاطرنشان کرد: مسئولیت لیست خود را می‌پذیریم و در قبال آن پاسخگو هستیم. در عین حال اتفاقاتی که در مجلس یازدهم افتاد مسئولیت پاسخگویی به مردم را بر دوش ما می‌گذارد و بر اساس گزارش عملکرد نمایندگان شورای ائتلاف در مجلس، نیروهای مناسب جایگزین خواهند شد.

در ادامه روح‌الامینی نیز در ادامه پاسخ به این سوال تاکید کرد: نظارت بر عملکرد نمایندگان یک امر مستمر است. حتی از مجامع استانی که نمایندگان در آن حضور پیدا می‌کنند، وجود دارد و امتیازاتی را کسب می‌کند. خود من هم کارنامه‌ای دارم و از آن هم استقبال می‌کنم.

در ادامه این نشست رسولی گفت: در مورد سرلیستی قالیباف مصمم هستیم و ترکیب به همین شکل خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال وجود سرلیست دوم گفت: احتمال وجود سرلیست دوم، نیازمند مشخص شدن مصادیق است که تا امروز این اتفاق نیفتاده است. در عین حال باید شاخص‌های خود را مشخص کرده و عملکرد نمایندگان را در موضوعات مشخص بررسی کنیم و ببینیم که چه امتیازی کسب شده است. احتمالاً در نشست خبری بعدی می‌توانیم پاسخ قطعی را به این سوال بدهیم.

سخنگوی شورای ائتلاف در پاسخ به سوالی درباره همراهی دولت با گروه “شریان” در انتخابات مجلس دوازدهم، خاطر نشان کرد: دولت به صراحت اعلام کرده من در انتخابات مجلس هیچ ورودی نخواهد داشت و نامزد هم ندارد. برای ما هم آنچه که دولت اعلام کرده صادق است. شورای ائتلاف مستقلاً به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

رسولی در پاسخ به سوال مهر در خصوص مدل انتخاباتی شورای ائتلاف گفت: مدل انتخاباتی در شورای ائتلاف زودتر از ماه بهمن آغاز شده است. از ۲۹۰ نماینده مجلس، ۳۰ نماینده در تهران است و تلاش می‌کنیم روند تکاملی داشته باشیم. در تهران کارگروه انتخاباتی تشکیل شده و در حال بررسی ۲ یا ۳ مدل هستیم و انشاالله تا پایان بهمن وارد اجرا شویم.

سخنگوی شورای ائتلاف در ادامه اظهار داشت: این شورا بین نمایندگان قبل و داوطلبان جدید تبعیضی قائل نیست و کارنامه نمایندگانی که با اسم شورای ائتلاف وارد عمل شدند، بررسی می‌شود.
وی افزود: در شورا جوانگرایی توام با تخصص را دنبال می‌کنیم تا نمره‌ای که در مجلس یازدهم گرفتیم را ارتقاء دهیم.

رسولی ادامه داد: در مورد تهران کاربرد انتخاباتی در شورای انقلاب تشکیل داده شده است. با یک رای گیری کارت انتخاباتی تشکیل شد تا مدل انتخاباتی را بررسی و طراحی کند.

وی افزود: با احترام و ادب به نماینده‌های کنونی و نامزدهایی که در این دوره مجلس ثبت نام کرده و شرکت کرده‌اند، تبعیض قائل نخواهیم شد. یعنی چه نماینده باشد و چه فعلاً نماینده نباشد ولی شرکت کرده است، کارنامه همه بررسی خواهد شد و فکر می‌کنیم این عین عدالت است.

در ادامه روح الامینی در پاسخ به سوال مهر در خصوص مدل انتخاباتی شهرستان‌ها گفت: از چند ماه پیش آمادگی‌های لازم انجام رصدهای مورد نظر انجام گرفته است. در دو روز گذشته برای فرایند نهایی چند گام را تعریف کرده‌ایم و برای جزئیات آن دستورالعمل‌های لازم به شهرستان‌ها ارائه شده است.

وی ادامه داد: درگام اول دعوت به مصاحبه است لذا داوطلبانی که چه حضوری به آن مراجعه کرده‌اند یا ثبت نام الکترونیکی شورای ائتلاف را انجام داده‌اند را دعوت به مصاحبه کردیم که بیش از ۷۰۰۰ نفر به ما مراجعه کردند. صدها استاد دانشگاه متخصص سلامت و اقشار مختلف برای ارزیابی اعلام آمادگی کردند.

روح الامینی ادامه داد: ما به دنبال آن نیستیم تا در گوشه‌ای با مکانیزم‌های پدرسالارانه بخواهیم صلاحیت‌ها را بررسی کنیم. به این ترتیب صلاحیت‌ها در فرایندی دقیق بررسی خواهد شد و غربالگری‌های لازم صورت خواهد گرفت. همچنین در گام دوم بر اساس جمعیت هر شهر مجامع چند صد نفره خواهیم داشت و پنج نفری که رای را در مجمع به دست می‌آورند، سپس این افراد شورای مرکزی استان ارجاع می‌شوند و با اجماع و نصاب بسیار قوی دو سوم تعداد افراد تعیین افراد برتر را ادامه می‌دهیم. با این روش مدل انتخاباتی در شهرستان‌ها نهایی خواهد شد و افراد مورد نظر شورا مشخص می‌شوند.

وی ادامه داد: برخی به دنبال یاس آفرینی هستند که مدل انتخاباتی مانند گذشته است، اما بر اساس یک فرایند جدید و دقیق مدل انتخاباتی شهرستان‌ها نیز مشخص خواهد شد و بنده اعلام می‌کنم که با توجه به سابقه ۲۵ ساله فعالیت سیاسی شورای اطلاع با روشی مدرن صلاحیت نیروهای خود را مشخص کرده و مدل را ارائه می‌کند تا همه نظرات گرفته شود، همه ارزیابی شده و دیده و بررسی شوند و با نصاب بالا افراد واجد شرایط انتخاب شود.

روح الامینی همچنین درباره میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس دوازدهم گفت: دستگاه‌هایی که در کشور نظرسنجی می‌کنند خروجی مشارکت را ارائه می‌دهند، اما صاحب‌نظران بر ۵۵ درصد اتفاق نظر دارند.

وی بیان کرد: چتر حمایتی شورای ائتلاف محدود نیست؛ اما نمایندگان فعلی که تحت حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب وارد مجلس شدند باید پاسخگوی کارنامه عملکرد خود در مجلس یازدهم درباره حضور به موقع و موثر باشند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.