اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

شهرستان های غرب تهران پیشتاز در نوسازی بافت فرسوده

تهران- مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران وضعیت شهرستان‌های استان در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده را تشریح کرد.

به گزارش شجرنیوز از غرب تهران، حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: بعد از شهر تهران، شهرستان بهارستان با سه شهر (نسیم شهر، گلستان و صالحیه) توانسته است با ثبت ۱۷۸۴ مورد نوسازی مردمی در سامانه ستاد ملی در رتبه بالاتری نسبت به شهرهای دیگر استان تهران قرار بگیرد.

وی گفت: به دنبال پایلوت شدن شهرستان بهارستان به عنوان شهر بازآفرینی طی سال گذشته و برنامه‌ریزی و اقدام خوب شهرداران این شهرستان آمار بالایی در سامانه ستاد ملی بازآفرینی ثبت شده است و باید از شهرداران سایر شهرستان‌های استان تهران خواست با جدیت بیشتری نسبت به نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد: شهرهای قدس، اسلامشهر و شهریار با ۸۲۰، ۴۴۳ و ۴۳۱ مورد در رتبه‌های بعدی نوسازی پس از بهارستان قرار دارند اما آمار سایر شهرهای استان به هیچ وجه قابل قبول نیست.

جنتی افزود: بهترین حالت نوسازی به لحاظ برنامه‌ریزی فضاهای شهری و خدمات‌رسانی دستگاه‌های خدمت‌رسان آب، برق و گاز مربوط به بافت‌های شهری داخل محدوده‌های شهری است و نوسازی و ساخت و ساز مسکن با احتساب تمام این شرایط در بافت‌های فرسوده بهترین حالت از نوسازی شهری است.

وی گفت: به لحاظ سایر مباحث همچون مدیریت بحران‌های شهری، به حداقل رساندن آسیب‌ها در زمان زلزله و روند درست انجام فرآیندهای شهرسازی و معماری نیز بهتر است به جای ساخت و ساز در حاشیه شهرها و الحاق زمین به محدوده‌های شهری به جهت ساخت نهضت ملی مسکن، نوسازی بافت‌های فرسوده در داخل شهرها با استفاده از مشوق‌هایی همچون تخفیفات شهرداری‌ها، تخفیف سازمان نظام مهندسی و تسهیلات بانکی در الویت کار دولت و شهرداری‌ها قرار بگیرد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.