پایتختاخبارجامعه

قطع درخت و پرداخت خسارت از جیب دولت | باید قوانین بازدارنده جدید وضع کنیم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره قطع درختان در نهادهای دولتی توسط برخی افراد گفت: جریمه برای نهادهای دولتی خیلی موثر نیست؛ اگر قرار باشد که جریمه از جیب شخص پرداخت شود، یک مساله دیگر است، اما معمولا این افراد جریمه را از منابع دولتی پرداخت می‌کنند.

قطع درخت و پرداخت خسارت از جیب دولت | باید قوانین بازدارنده جدید وضع کنیم

به گزارش شجرنیوز، پرویز سروری درباره ماجرای قطع درختان توسط نهادهای دولتی و همچنین برخی شهروندان بابت ساخت و ساز توضیح داد: قانون محکمی درباره قطع درختان وجود دارد، اما اتفاقات اخیر نشان می‌دهد که این قانون بازدارنده نیست و شورای اسلامی شهر تهران باید بررسی جدی‌تری روی این موضوع داشته باشد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران معتقد است که در این رابطه باید سیاست دو وجهی جلو برده شود، یعنی روش‌های سلبی و تشویقی بکار بگیریم.

او با بیان اینکه تصور دارم که کار در این مسیر بسیار ظریف است، افزود: باید در خصوص چرایی قطع درخت و چگونگی پرداخت جریمه آن، آسیب شناسی انجام شود تا ببینیم که چه اقدام و راهکاری می‌تواند برای قطع درخت بازدارندگی ایجاد کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره راهکارهای جلوگیری از قطع درختان توسط نهادهای دولتی گفت: جریمه برای نهادهای دولتی خیلی موثر نیست؛ اگر قرار باشد که جریمه از جیب شخص پرداخت شود، یک مساله دیگر است، اما معمولا این افراد جریمه را از منابع دولتی پرداخت می‌کنند که شورای اسلامی شهر تهران به این موضوع معترض است.

سروری با تأکید بر اینکه باید در موضوع قطع درختان توسط دستگاه‌های دولتی اقدام ویژه‌تری صورت گیرد، افزود: باید نسبت به بازدارندگی در یک دستگاه دولتی از طریق دولت اقدام کرد و همچنین باید به یک مصوبه‌ای در این‌باره برسیم تا از رخداد چنین موضوعاتی جلوگیری شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.