90 درجهاخبارورزش

گزارشی جدید از پرونده مرگ مارادونا؛ سهل‌انگاری پزشکان تأیید شد!

نتیجه تحقیقاتی که روی پرونده مرگ اسطوره فوتبال آرژانتین صورت گرفته، سهل‌انگاری پزشکان در پروسه درمان کاپیتان پیشین آلبی‌سلسته را ثابت کرده است.

به گزارش شجرنيوز، پزشکان دیه‌گو مارادونای فقید ممکن است با اتهام قتل روبه‌رو شوند، چرا که در گزارش پزشکی پرونده مرگ او به سهل‌انگاری آنها در فرآیند درمان اشاره شده است.

مارادونا روز 25 نوامبر سال 2020 بر اثر سکته قلبی که چند روز پس از عمل جراحی مغزش به او دست داد، جان سپرد. از آن روز تا کنون پرونده‌ای برای تحقیق درباره شناسایی عوامل و مقصران احتمالی در وقوع این اتفاق در جریان بوده و در تازه‌ترین گزارش منتشر شده توسط پزشکی قانونی آرژانتین، مرگ اسطوره تیم‌ فوتبال ناپولی قابل اجتناب بوده است.

در این گزارش اگرچه تأیید شده که مارادونا به خاطر نارسایی قلبی که از مدت‌ها قبل هم دچارش بود، جان سپرده است، اما این موضوع هم ذکر شده است که یک سهل‌انگاری کلی در روند درمان و مراقبت از بیمار در مرگ او تأثیرگذار بوده است.

در بخشی دیگر از این گزارش به وضعیت آشفته و خارج از کنترل مارادونا در تیگره و فقدان حداقل تجهیزات پزشکی لازم برای مراقبت از مارادونا و عدم هماهنگی‌های لازم در پروسه مراقبت‌های پزشکی به خصوص در روزهای پایانی زندگی وی نیز اشاره شده است.

نکته مهم دیگری که در این گزارش از آن یاد شده، عدم اطلاع پزشکان مارادونا از سوابق بیماری‌های قلبی و عروقی او بوده است، چرا که اسطوره آلبی‌سلسته هرگز برای درمان این بیماری، روند معالجه منظمی نداشته بود.

مظنونین تاثیرگذار در مرگ مارادونا

در نتیجه این دور از تحقیقات، فعلاً هفت نفر مظنون به تأثیرگذاری در مرگ مارادونا هستند؛ لئوپولدو لوکه پزشک شخصی مارادونا، آگوستینا کوساچوف (روانپزشک)، کارلوس دنیل دیاس (روان‌شناس) و چهار پرستار.

منبع : تسنيم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.