اخبار شهرستان دماونداخبارخبر مهمدر استان

آب‌فروشی در دماوند تعقیب قانونی دارد

دماوند- مدیر امور منابع آب دماوند از توقیف ۵ مورد ادوات حفاری در دماوند خبر داد و گفت: ۲۰ حلقه چاه غیرمجاز در دماوند شناسایی و مسدود شد و همچنین ۷ دستگاه خودرو حمل آب به‌منظور جلوگیری از آب فروشی توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

به گزارش شجرنیوز از دماوند، مصطفی عباسی با اشاره به برخورد با سودجویان در حوزه تأمین آب اظهار داشت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 6 حلقه چاه غیرمجاز به عمق 184 متر و آبدهی 1.5 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است افزود: با انجام این عملیات از خروج 30 هزار لیتر آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب دماوند تصریح کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 14 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور شناسایی شد که در 5 مورد در حال حفر، ادوات حفاری چاه غیرمجاز شامل چکش برقی و بالابر توسط مأموران گشت و بازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل شد.

عباسی یادآور شد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

آب فروشی در دماوند تعقیب قانونی دارد

مصطفی عباسی در ادامه بیان داشت: با دستور دادستان دماوند 7 دستگاه خودروی در حال حمل آب در شهرستان دماوند توقیف و به پارکینگ تحت نظر منتقل شد.

وی افزود: به‌منظور جلوگیری از آب فروشی در جهت حفظ و صیانت از منابع آب‌های زیرزمینی همچنین حفظ حقوق حقابه بران چشمه‌ها و رودخانه‌ها کلیه خودروهای حمل آب در سطح شهرستان توقف و به پارکینگ منتقل خواهد شد.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که اقدام مالکان خودروهای آب‌رسان و آب فروش تعدی به حقوق حقابه بران قانونی بوده و موجبات ایراد خسارت به باغات و اراضی تحت شرب قانونی منابع آب شهرستان می‌گردد؛ لذا امور آب به استناد به قانون از هرگونه انتقال و فروش آب جلوگیری نموده و در صورت مشاهده مراتب به مرجع قانونی اعلام و برخورد لازم به عمل می‌آید.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.