اخبار نسیم شهراخباراخبار شهرستان بهارستانخبر مهمدر استان

آبیاری مزرعه کلم ‌بروکلی در ‌اورین بهارستان با آب فاضلاب!

بهارستان- مدیر جهاد کشاورزی بهارستان قلع و قمع محصول ۸ هزار مترمربع از اراضی کشت صیفی‌جات غیربهداشتی خبر داد و گفت: بخشی از اراضی کشاورزی روستای اورین فاقد حق آبه است و لذا کشاورزان برای آبیاری محصول از فاصلاب استفاده می‌کردند.

به گزارش شجرنیوز از بهارستان، با بیان اینکه 8 هزار مترمربع صیفی‌جات از نوع کلم بروکلی در روستای اورین کشت شده بود، اظهار داشت: این محصول کشاورزی توسط اتباع خارجی کشت شده بود که با آب فاضلاب رودخانه شادچای آبیاری می‌شد.

وی افزود: بخشی از اراضی کشاورزی که در اورین وجود دارد، فاقد حق آبه است، لذا کشاورزان برای آبیاری صیفی‌جات با استفاده از موتور اقدام به آبیاری می‌کرند.

مدیر جهاد کشاورزی بهارستان در ادامه گفت: سد سازی در بالا دست رودخانه شادچای، موجب شده که آب در رودخانه رهاسازی نشود و متأسفانه به دلیل سرازیر شدن فاضلاب سایرشهربه رودخانه شاد چای، برخی برای آبیاری اراضی کشاورزی از این آب استفاده می‌کنند که مجاز نیست و هیچ کشاورزی حق استفاده از آب فاضلاب را ندارد.

مرادی به مکاتبه با شبکه بهداشت و درمان بهارستان برای حضور کارشناسان بهداشت محیط و غذا در حین کشت محصول کشاورزی و آبیاری با فاضلاب اشاره کرد و ابراز داشت: طی بازدید میدانی از اراضی کشاورزی با کشت غیربهداشتی صیفی‌جات و آبیاری با فاضلاب اقدامات قانونی انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی بهارستان در پایان با اشاره به اخذ حکم دادستانی توسط شبکه بهداشت جهت قلع‌وقمع کشت محصول کشاورزی در روستای اورین، خاطرنشان کرد: طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی در خصوصو برخورد با افرادی که امنیت عمومی و بهداشت جامعه را با مخاطره می‌اندازد، شبکه بهداشت و درمان بهارستان اقدام به محصولات غیربهداشتی کرد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.