نفت و انرژیاخباراقتصاد

آخرین تصمیم درباره قیمت بنزین در بودجه سال آینده

سخنگوی دولت گفت: هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ بنزین در دولت گرفته نشده است.

به گزارش گروه اقتصاد شجرنیوز، علی بهادری جهرمی در نشست خبری امروز اظهار کرد: درباره احتمال افزایش قیمت بنزین در هنگام بررسی لایحه بودجه سال آینده در مجلس گفت: لایحه بودجه به صورت عمومی در رسانه ها منتشر می‌شود و متن آن موجود است و هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ بنزین در دولت گرفته نشده است.

تمام بنزینی که در کشور تولید می‌شود، استاندارد یورو ۴ و یورو۵ دارد

وی درباره طرحی برای جلوگیری از مازوت سوزی عنوان کرد: در این دولت بارها گزارش هایی متعددی در حوزه انرژی در خصوص جمع آوری گازهای مشعل در غرب کارون و سطح هویزه اعلام شده است و قراردادهای متعددی وزارت نفت با شرکت‌های دانش بنیان برای رفع آلایندگی منعقد کرده است.

بهادری جهرمی با بیان اینکه تقریبا گازهای مشعل و فلر که در آن منطقه آلاینده بودند، هدایت شده‌اند، گفت: این گازهای به نحوی هدایت شده که علاوه بر عدم آلایندگی به سمت تولید در فرآیندهای پتروشیمی‌ها و سایر حوزه‌ها در حوزه انرژی مورد بهره بردای قرار گرفته است تا منبع تولید انرژی شوند.

سخنگوی دولت با اشاره به افزایش کیفیت بنزین و گازوییل در کشور یادآور شد: تمام بنزینی که در کشور تولید می‌شود، استاندارد یورو ۴ و یورو۵ را دارد. به عنوان مثال در اصفهان ۱۵ میلیون لیتر گازوییل تولید می‌شد که به یورو ۵ ارتقاء یافت تا از بروز آلایندگی جلوگیری کند. البته حوزه مدیریت مصرف و جلوگیری از آلایندگی یک حوزه ملی است که باید در کنار فعالیت همه دستگاه‌ها، همه مردم برای مدیریت مصرف و کاهش آلایندگی‌ها کمک کنند.

بهادری جهرمی درپاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه، برنامه دولت برای جلوگیری از کاهش آب دریای خزر چیست، گفت: استمرار کاهش آب دریای خزر در دهه های اخیر بیشتر ناشی از تاثیرات جهانی اقلیمی بوده که البته برای حفظ آن باید کشورهای حاشیه دریای خزر در این باره همکاری کنند تا از انقراض گونه‌های مختلف زیست محیطی دریای خزر جلوگیری شده و منابع موجود آن حفظ شود. کنوانسیون زیست محیطی دریای خزر درباره حفظ آن اقدامات لازم را انجام داده است که مصوبات آن به تصویب کشورهای عضو رسیده است و در ادامه راه نیازمند تلاش جمعی فراکشوری و منطقه‌ای برای حفظ دریای خزر وجود دارد.

سخنگوی دولت تاکید کرد که دیپلماسی کشور در این حوزه فعال است و بر اساس دیپلماسی همسایگی، حفظ دریای خزر در دستور کار دولت قرار دارد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: همشهری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.