اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

آرامستان‌های جدید تهران کجاست؟

تهران- معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره احداث آرامستان‌های جدید پایتخت گفت: چند نقطه و پهنه مورد کار کارشناسی و مطالعاتی قرار دارد که نیاز به هماهنگی با نهادهای بالادستی و دستگاه‌های مختلف است.

به گزارش شجرنیوز از تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران روز دوشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از دیوارنگاره مشارکتی نقش مهر اظهار داشت: در ارتباط با احداث آرامستان‌های جدید در سال‌های گذشته مطالعاتی انجام و در این دوره از مدیریت شهری نیز این مطالعات پیگیری و تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه احداث آرامستان‌های جدید یک کار اساسی و چند جانبه است، افزود: این کار صرفاً در اختیار شهرداری تهران نیست و نیاز به همراهی و مشارکت بخش‌های مختلف دارد.

نظری افزود: تهران در سال‌های گذشته با چالش و مشکل «حریم» روبرو شده است و در نتیجه این چالش، حریمی برای شهر تهران باقی نمانده است که بخواهیم آرامستان‌های جدید را در آنجا احداث کنیم اما با همه این شرایط چهار نقطه و پهنه برای آرامستان‌های جدید در دستور کار قرار دارد که به‌زودی با اتمام کارهای مطالعاتی اسناد و مدارک به شورای اسلامی شهر تهران ارسال خواهد شد.

نظری ادامه داد: یکی از نقاطی که به عنوان آرامستان جدید مد نظر قرار دارد، کوه‌های بی‌بی شهربانو است و در حال مذاکراتی در این حوزه هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به موضوع نگهداشت شهر تهران و رفت‌ و روب در پایتخت اشاره کرد و گفت: در همین ارتباط مدیر عامل سازمان پسماند شهر تهران جلساتی را با شهرداران مناطق و کارشناسان حوزه خدمات شهری برگزار کرده است و بنا بر تاکید شهردار تهران موضوع عقد قراردادها با پیمانکاران حوزه خدمات شهری با تغییراتی روبرو و این موارد عملیاتی شده است.

نظری با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی با شهرداران مناطق در ارتباط با نحوه تقسیم کار در زمینه جمع‌آوری پسماند و زباله و رفت و روب در پایتخت گفت: توافق با شهرداران مناطق نهایی شده است و امیدواریم به‌زودی تحول در حوزه رفت و روب و جمع‌آوری پسماند را شاهد باشیم.

معاون خدمات شهری شهرداری در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری تهران بنا دارد مخازن زباله در سطح شهر تهران را تغییر دهد، افزود: به هیچ عنوان این مطلب منطقی نیست و یک حرف غیرکارشناسی است زیرا موضوع فرایند جمع‌آوری زباله با تغییر مخازن حل نمی‌شود.

نظری با بیان اینکه موضوع جمع‌آوری زباله و پسماند یک موضوع بسیار مهم در سطح شهر تهران است، گفت: این کار با مشارکت و همراهی مردم تقویت می‌شود و بنا داریم حوزه‌های پیمانکاری را تقویت کنیم.

تعویض کامل ۳۰ پله برقی در پایتخت

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: بر اساس قرارداد و توافق با یکی از شرکت‌های تولیدکننده داخلی، ۳۰ پله برقی به طور کامل با یونیت‌های ایرانی تعویض شود و گام مهمی در بهسازی و نوسازی پله‌های برقی است.

رضا صیادی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های سازمان زیباسازی در زمینه پله‌های برقی تبدیل این پله‌ها به رمپ‌ است که تعدادی از پله‌های برقی که شیب مناسبی دارند به رمپ تبدیل خواهد شد.

وی درباره برداشتن برخی پل‌های هوایی در سطح شهر تهران گفت: تعدادی پل‌های هوایی در سال‌های گذشته ایجاد شده‌اند که بر اساس گزارش‌ها و مطالعات صورت گرفته عابران از این پل‌ها استفاده چندانی نداشته‌اند و بیشتر برای سازه‌های تبلیغاتی زیباسازی استفاده شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: پس از رصد کامل و تایید کارهای کارشناسی، هشت پله و پل هوایی که کارآیی چندانی نداشتند، برچیده شد وامیدواریم این کار ادامه داشته باشد.

صیادی خاطرنشان کرد: امسال سازمان زیباسازی در آستانه بازگشایی مدارس اقدام به رنگ‌آمیزی جداره‌ها و دیوارهای مدارس کرد که این کار به دو روش عملیاتی و اجرا شده است.

وی افزود: در بخش اول هنرمندان سازمان زیباسازی و طرف قرارداد این سازمان اقدام به رنگ‌آمیزی دیواره‌ها و جداره‌های مدارس کرده‌اند که حدود ۵۰۰ مدرسه به صورت متمرکز و ده‌ها مدرسه نیز توسط زیباسازی مناطق و با حمایت زیباسازی شهر تهران رنگ‌آمیزی شده‌اند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: در بخش دوم رنگ‌آمیزی جداره‌ها و دیواره‌های مدارس با همکاری و مشارکت دانش‌آموزان انجام شد که با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده حدود ۵۰ هزار متر مربع از دیواره‌ها و جداره‌های مدارس در آستانه سال تحصیلی رنگ‌آمیزی شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.