اخبار شهرستان اسلامشهراخبارخبر مهمدر استان

اختصاص ۱۸ میلیاردتومان برای رفع گره ترافیکی میدان الغدیر اسلامشهر

میدان الغدیر اسلامشهر یکی از میادین مهم و البته پر تردد این شهر که ترافیک سرسام آور آن بین مردم زبانزد بوده و آنطور که رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اسلامشهر می‌گوید ۱۸ میلیارد تومان برای رفع این گره ترافیکی تصویب شده‌است.

اختصاص ۱۸ میلیاردتومان برای رفع گره ترافیکی میدان الغدیر اسلامشهر

به گزارش شجرنیوز از اسلامشهر، ترافیک معضل اساسی امروز شهرها و کلانشهرهاست و این پدیده زندگی شهری، به طور معمول در میادین و معابر پر تردد نمود بیشتری پیدا می کند.

اسلامشهر با وسعت ۱۹۵ کیلومتر مربع در جنوب غرب پایتخت در امتداد بزرگراه آیت الله سعیدی کشیده شده و بی شک این شهر که میزبان سرریز کلانشهر تهران است هم از معضل ترافیک مصون نمانده و در یکی از معابر مهم خود یعنی میدان و بزرگراه غدیر با ترافیکی سرسام آور دست و پنجه نرم می کند.

مدیریت شهری اسلامشهر به این موضوع واقف بوده و در تازه ترین تلاش خود برای حل این معضل قرار است به زودی به اصلاح هندسی میدان الغدیر و تعریض بلوار حضرت معصومه (س) دست بزند.

در این باره داود حورزاده رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر اسلامشهر می گوید: چهار نقطه حادثه خیز در این محدوده داریم و از سوی دیگر پس زدگی ترافیکی به طول بیش از ۷۰۰ متر در ضلع شرقی و ضلع جنوبی میدان الغدیر بدلیل تداخل ترافیکی شاهد هستیم که البته در حال حاضر این موضوع با چراغ زماندار کنترل می شود.

وی ادامه می دهد: از سوی دیگر تداخل ترافیکی در ضلع غربی میدان الغدیر بدلیل فاصله کوتاه دوربرگردان دسترسی به خیابان ولیعصر (عج) شهرک واوان باعث ایجاد تصادفات متعدد و تأخیر در رفت و آمد خودروها می شود و همه این موضوعات ترافیک در این محدوده را دامن می زند.

حورزاده این را هم گفت که مطالعات اصلاحات هندسی میدان الغدیر توسط سازمان ترافیک شهرداری اسلامشهر انجام شد و پس از تصویب در شورای اسلامی شهر و شورای ترافیک شهرستان در فاز اجرا قرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه مجری این عملیات عمرانی نیز سازمان ترافیک شهرداری اسلامشهر است، می افزاید: قرار است پروژه در ۲بخش تعریض بلوار حضرت معصومه(س) به طول حدود ۶۵۰ متر و عرض میانگین ۲۵ متر و به مساحت تقریبی ۱۶ هزار مترمربع و ایجاد یک دوربرگردان پروانه ای شکل جهت گردش خودروهای سنگین و ساماندهی ورودی و خروجی شهرک مسکن مهر و بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی به بلوار الغدیر باشد.

به گفته رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر اسلامشهر، جابجایی ۱۲ تیر برق، تأسیسات گاز و آب معارض در مسیر به طول حدود ۴۰۰ متر و اجرای حدود ۲ هزا ر متر متر نیوجرسی بتنی و نیز اصلاح هندسی ضلع شرقی، ضلع غربی و ضلع جنوبی میدان الغدیر و حذف رفیوژهای جدا کننده اطراف میدان به مساحت تقریبی ۱۰ هزار مترمربع از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود.

حورزاده هزینه تعریض و اجرای دوربرگردان در بلوار حضرت معصومه (س) را حدود هشت میلیارد تومان، هزینه اصلاحات هندسی میدان الغدیر و معابر اطراف حدود هفت میلیارد تومان، هزینه جابجایی تاسیسات معارض پروژه نیز را حدود سه میلیارد تومان برآورد کرد.

او خاطرنشان می کند: پروژه ساماندهی ترافیکی میدان الغدیر از یک ماه آینده به شکل جدی وارد فاز اجرایی می شود و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوا تا ابتدای سال آینده به بهره برداری می رسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.