اخبارخبر مهمسیاستمجلس و دولت

اردوغان در تماس با روحانی: ترور فخری زاده صلح در منطقه را هدف قرار داده است

رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران را محکوم کرد و گفت که این گونه اقدامات برای صلح در منطقه غرب آسیا خطرناک است.

به گزارش شجرنیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با «حسن روحانی»، همتای ایرانی خود، ترور دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان طی این تماس تلفنی گفت: «ترور فخری زاده صلح در منطقه را هدف قرار داده  است و من مطمئن هستم که آرزوهای طرف‌های جنایت‌کار که به دنبال برهم‌زدن ثبات و امنیت در منطقه هستند، بار دیگر محقق نخواهد شد».

بر اساس این گزارش دو طرف طی این گفت‌وگو درباره گام‌های ایران و ترکیه در راستای تقویت همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای رایزنی کردند.

رئیس جمهور ترکیه به توافق آتش بس در قره‌باغ کوهستانی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان اشاره رد و گفت: «مناقشه قره باغ وارد مرحله جدیدی شده است و باید از هرگونه اقداماتی که یکپارچگی و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را تهدید می‌کند، پرهیز شود».

او گفت که توافق مذکور در قره‌باغ مهم بوده و امنیت و صلح در این منطقه فرصت‌های جدیدی دارد که به نفع همه کشورهای منطقه از جمله ارمنستان است.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان ماه گذشته با وساطت روسیه بر سر پایان جنگ در منطقه قره باغ کوهستانی و واگذاری این منطقه از سوی ارمنستان به جمهوری آذربایجان و استقرار نیروهای پاسدار صلح روس در این منزقه به توافق رسیدند.

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.