اخبار شهرستان رباط کریماخبارخبر مهمدر استان

از پلمب یک واحد زغال گیری آلاینده تا تحویل یک سنجاب قرمز ایرانی و یک بزمجه به محیط زیست در شهرستان رباط کریم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم از پلمب یک واحد زغالگیری آلاینده و رهاسازی یک بزمجه و یک سنجاب قرمز ایرانی در زیستگاه های طبیعی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از رباط کریم، علی روشنی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم اظهار داشت: با پیگیری های این اداره یک واحد آلاینده تولید زغال سنتی که موجب آلودگی هوا و باعث نارضایتی شهروندان شده بود روز گذشته با دستور قضایی پلمب شد.

وی با اشاره به اینکه تمام واحدهای شهرستان رباط کریم زیر ذره بین محیط زیست بوده و به واحدهای آلاینده اخطاریه‌های لازم ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: در صورت بی‌توجهی به ابلاغیه های صادره از سوی واحدها، برخورد قاطع و قانونی با مدیران واحدهای متخلف صورت می ‌پذیرد.

تحویل یک سنجاب قرمز ایرانی و یک بزمجه به محیط زیست در شهرستان رباط کریم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم از رهاسازی یک بزمجه و یک سنجاب قرمز ایرانی در زیستگاه های طبیعی این شهرستان خبر داد و گفت: یکی از شهروندان شهرستان پرند با مشاهده یک سنجاب قرمز ایرانی، به زنده گیری و تحویل آن به این اداره اقدام کرد.

از تحویل یک بهله جغد به محیط زیست ملارد تا پلمب واحد زغال گیری در رباط کریم

روشنی خاطرنشان کرد: این سنجاب با توجه به تغذیه مناسب، سلامت عمومی و به دست آوردن چابکی و آمادگی مطلوب برای رهاسازی، توسط نیروهای اجرایی این اداره به زیستگاه طبیعی خود در جنگل‌های بلوط زاگرس مرکزی در استان لرستان منتقل و در زیستگاه مناسب این گونه با موفقیت رهاسازی شد و به آغوش طبیعت بازگشت.

وی با بیان اینکه یک بزمجه نیز توسط ماموران آتش نشانی پرند به این اداره تحویل داده شد، افزود: این حیوان پس از اطمینان از وضعیت سلامت، توسط ماموران اجرایی در زیستگاه طبیعی شهرستان رهاسازی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم در پایان ضمن قدردانی از توجه عموم شهروندان و دوستداران طبیعت به حفظ گونه های حیات وحش و محیط زیست، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه حیات وحش سرگردان و یا آسیب دیده موضوع را بلافاصله از طریق سامانه ۱۵۴۰ به محیط زیست اطلاع دهند.

گفتنی است سنجاب ایرانی از جوندگان و از عناصر زیستی ارزشمند ارتفاعات زاگرس است که دارای جایگاه و نقش اکولوژیکی ویژه در زیست بوم جنگلی بلوط از جمله جابجایی و جوانه زدن بذر بلوط، حفظ جنگل و زنجیره‌های غذایی است.

به گزارش شجرنیوز، مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران با مجموع تعداد ۱۳ منطقه شامل سه پارک ملی، چهار منطقه حفاظت شده، سه اثر طبیعی ملی و سه منطقه شکار ممنوع به مساحت کلی ۶۵۵ هزار و ۸۹ هکتار است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.