اخبار شهر تهراناخباراخبار شهرستان ریدر استان

استاندار تهران: اوضاع ‌شهرهای فاقد “شورا” را شخصا پیگیرم

ری- استاندار تهران گفت: شهرهای باقرشهر، کهریزک و قرچک جزو شهرهای بدون شورا هستند که تاکنون برنامه دیدار مردمی در جایگاه قائم مقام شورای اسلامی شهر در این مناطق در راستای رفع مشکلات و معضلات مردم برگزار شده است.

به گزارش شجرنیوز از تهران، با اشاره به مشکلات شهرهای بدون شورا در استان تهران اظهار داشت: شهرهای باقرشهر، کهریزک و قرچک جزو شهرهای بدون شورا هستند که تاکنون برنامه دیدار مردمی در جایگاه قائم مقام شورای اسلامی شهر در این مناطق در راستای رفع مشکلات و معضلات مردم برگزار شده است.

وی در خصوص میزان رضایت یا نارضایتی مردم از عملکرد شهرهای فاقد شورا افزود: رضایت مردم بهترین مبنا برای وجود شوراهاست اما درحالی‌که قائم مقام نیز قدرت کنترل عملکرد شهرداری‌ها را داشته باشد.

استاندار تهران در ادامه گفت: در شهرهای فاقد شورا قائم مقامی به استاندار محول می‌شود، اما استاندار توان و زمان کافی برای کنترل اوضاع را ندارد و اغلب شهرداران نیز با ایجاد شرایط متعادل تلاش می‌کنند، بدون درنظرگرفتن قوانین و مقررات مردم را راضی نگه دارند.

فخاری با تأکید بر اینکه به‌صورت مطلق نمی‌توان گفت عملکرد شهرداران شهرهای فاقد شورا بهتر است تصریح کرد: فلسفه وجودی شوراها در همفکری و همگرایی ظرفیت‌ها و اتخاذ تصمیماتی خواهد بود که حاصل تفکر و برنامه‌ریزی گروهی است.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: شوراها به‌صورت متمرکز و پیوسته در شهر مستقر بوده و نسبت به نیازهای مردم تسلط و آشنایی کامل دارند و نیز با وجود تجربه‌ اداره شهرها بدون شورا قبل از قانون تأسیس شورا دور از انصاف است که بگوییم شهرداری که شورا ندارد عملکرد بهتری دارد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.