اخبار شهرستان فیروزکوهاخبارخبر مهمدر استان

استاندار تهران یک واحد تولید مواد شیمیایی را در فیروزکوه افتتاح کرد

فیروزکوه- استاندار تهران با دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در فیروزکوه، پنجشنبه شب همزمان با نخستین روز از هفته دولت کارخانه تولید مواد شیمیایی این شهرستان را افتتاح کرد.

به گزارش شجرنیوز از فیروزکوه، علیرضا فخاری در حاشیه افتتاح پروژه‌ها در شهرستان فیروزکوه گفت: در اولین روز هفته دولت توفیق پیدا کردیم در فیروزکوه با یاد و خاطره شهدای دولت شاهد افتتاح و بهره برداری تولیدات مواد شیمیایی با پایه شوینده ها باشیم.

وی با اشاره به تولیدات این کارخانه ادامه داد: زمینه تولیدات این کارخانه به شکل انحصاری در ایران در حال شکل گیری است و امید است تا با رونق تولید، رشد و توسعه زیرساخت ها در این صنعت به خودکفایی لازم برسیم.

استاندار تهران عنوان کرد: این تولیدات قابلیت صادراتی دارد و می تواند رقابت‌پذیر باشد و سهم بزرگی در حوزه مواد شوینده و پتروشیمی داشته باشد.

فخاری سپس گفت: بازدید از روند بازسازی عوارض ناشی از سیل گذشته نیز انجام شد که با کمک فرماندار و شهردار لایروبی، ساخت و مرمت رودخانه های اصلی شهر صورت پذیرفته و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

وی در مورد ظرفیت سرمایه‌گذاری در فیروزکوه تاکید کرد: ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران به این منطقه اهمیت دارد چراکه ظرفیت فراهم است و نکته دیگر فراهم کردن تسهیلات اعم از تسهیلات بانکی و هم خدمات‌رسانی در حوزه زیرساخت، رفع مشکلات صدور مجوزها و پروانه های اشتغال است که هماهنگی های لازم صورت می گیرد تا توسعه ساخت و سازهای صنعتی در منطقه را شاهد باشیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: دست سرمایه گذاران را برای حضور در منطقه می بوسیم و سرمایه گذاران برآورد اولیه صنایعی که می تواند در زنجیره کامل قرار بگیرد را مورد شناسایی قرار دهند.

فخاری در مورد امکان ایجاد بندر خشک در این شهرستان هم تصریح کرد: ایجاد بندر خشک مقدماتی دارد که باید مجوزها اخذ شود، زمین و امکانات برآورد شود و اینکه تمرکز بر چه کالاهایی باشد که این موارد مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های هفته دولت، خاطرنشان کرد: مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های هفته دولت ۳۰ تا ۳۵ درصد و اکثر پروژه‌ها با مشارکت بخش دولتی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.