اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

اشتغال ۵۳٠٠ نفر طی سال جاری در شهرک‌های صنعتی تهران

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: طی یکسال گذشته، 820 میلیارد تومان پروژه‌های شهرک‌سازی در کل شهرک‌های صنعتی استان تهران انجام شده و با افزایش ظرفیت 370 واحد صنعتی، برای 5300 نفر اشتغالزایی شده است.

به گزارش شجرنیوز از تهران، سعید صادقی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اشاره به انجام 820 میلیارد تومان پروژه‌های شهرک‌سازی در شهرک‌های صنعتی استان تهران اظهار کرد: ۴۹ مگابایت برق، ۱٠ میلیون مترمکعب آب و پساب را به مجموعه برق‌های شهرک‌های صنعتی اضافه کردیم، همچنین ۲۵ هزار مترمکعب گاز در ساعت به شهرک‌ها اضافه شده است.

وی گفت: بیش از ۸۵٠ هکتار به اراضی شهرک‌های صنعتی ملارد و توسعه پرند اضافه شده است و همچنین ۲۳۱ هکتار فاز دو قرچک در طی یک سال گذشته آماده‌سازی شده است و اکنون آماده واگذاری است و واگذاری ۱۲٠ هکتار اراضی صنعتی شروع شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از افزایش ظرفیت ۳۷٠ واحد صنعتی که زیر ظرفیت تولید کار می‌کردند، خبر داد و افزود: در سال جاری ۳۷٠ واحد صنعتی که زیر ظرفیت تولید کار می‌کردند، افزایش ظرفیت پیدا کردند که زمینه اشتغال بیش از ۵۳٠٠ نفر مهیا شده است، ۳ هزار و ۱۱۰ طرح صنعتی در کل شهرک‌های صنعتی در حال ساخت و ساز است که ۱۵۸ واحد تعطیل داخل استان باز فعال سازی شدند و به چرخه بازگشتند.

صادقی بیان کرد: در سال جاری ۱۱۵ واحد داخل شهرک‌های صنعتی با اعتباری حدود ۸۴۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است و ۴۵ هکتار از اراضی صنعتی ما و زمینه اشتغال ۲ هزار نفر ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در کل شهرک‌های صنعتی استان ۹۶٠٠ قرارداد داریم، گفت: ۳۶٠٠ هکتار زمین صعنتی واگذار کردیم، ۶ هزار و ۴۹۳ واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده است که زمینه اشتغال ۱۳۵ هزار نفر در کل شهرک‌های صنعتی دولتی استان ایجاد شده است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.