اخبار شهرستان اسلامشهراخبارخبر مهمدر استان

افتتاح نخستین بندر خشک کشور در اسلامشهر

بندر خشک آپرین بعنوان نخستین بندر خشک کشور توسط وزیر راه و شهرسازی در اسلامشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش شجرنیوز از اسلامشهر، نخستین بندر خشک کشور صبح امروز با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، رئیس کل گمرگ ایران، مدیرعامل راه آهن و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی در شهرستان اسلامشهر افتتاح شد.

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم اظهار کرد: برای بهره برداری از بندر خشک تهران اقدامات متنوعی انجام شد تا تکمیل شود تا اینکه امروز بزرگترین بندر خشک در مرکز کشور به بهره‌برداری رسید‌.

وی با بیان اینکه پایتخت تا پیش از این از وجود چنین بندری محروم بود، ‌ادامه داد: در این راستا اجرای این پروژه در اولویت قرار گرفت و به سرعت تکمیل شد، این پروژه برای منطقه دستاوردهای زیادی دارد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه باعث کاهش زمان حمل کالا از ویژگی‌های مهم این بندر خشک ریلی می‌باشد. ‌این پروژه با سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در زمینی به وسعت ۵۵ هکتار اجرا شده است و از امروز‌ وارد مدار شده خدمات‌رسانی شده و فعالیت گمرک هم در آن آغاز می‌شود.

بذرپاش ادامه داد: توسعه بنادر خشک در کشور در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد؛ به عنوان مثال در استان‌های خراسان جنوبی و ‌اصفهان خراسان جنوبی همچنین غرب کشور ایجاد بنادر خشک در حال پیگیری است‌.

وزیر راه و شهرسازی درباره مشکلات مسافران برای تهیه بلیت قطارهای نوروزی، گفت: برای نوروز ۱۴۰۲ ‌ظرفیت ناوگان در مسیر مشهد ۱۵ درصد و در سایر مسیرها ۱۰ درصد افزایش یافته است، اما به هر حال ظرفیت ناوگان ریلی محدود است و تقاضا زیاد است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.