اخبار شهرستان رباط کریماخبارخبر مهمدر استان

انتقاد رئیس شورای شهر پرند از نحوه آمارگیری جمعیت در این شهر

رئیس شورای اسلامی شهر پرند از نحوه آمارگیری و بازشماری جمعیت در این شهر انتقاد کرد.

انتقاد رئیس شورای شهر پرند از نحوه آمارگیری جمعیت در این شهر

به گزارش شجرنیوز از پرند، حجت الاسلام محمد محمدنیا در خصوص مشکلات آمارگیری در پرند اظهار داشت: وقتی من نمی‌توانم وارد سایت آمار گیری در پرند شوم، از مردم عادی چه انتظاری می‌رود.

رئیس شورای اسلامی پرند افزود: اگر قرار است با این مکانیزم جمعیت سرشماری شود، راه‌های بهتری مثل محاسبه تعداد فیش‌های آب و برق برای به‌دست آمدن جمعیت حدودی پرند وجود داشت که دردسر کمتری داشت.

وی گفت: این در حالی است که توزیع برخی اعتبارات و حمایت‌ها از منابع دولتی بر اساس جمعیت صورت می‌گیرد و با در نظر گرفتن همین یک نکته قطعاً شهرهایی مانند پرند سال‌ها است که به خاطر روزآمد نبودن آمارهای جمعیتی ضرر می‌کنند.

بر اساس این گزارش، اخیراً به صورت پایلوت آمارگیری نفوس و مسکن در برخی شهرها با شیوه برخط آغاز شده که شهر پرند نیز یکی از این شهرها است، اما آنچه موجب تأسف همگان شده، بی توجهی به مسائل مهم و بسیار جدی است که باعث ایجاد اختلال در روند سرشماری و آمارگیری خواهد شد، به این ترتیب حتی بعد از صرف هزینه‌های فراوان باز هم این آمارها متناسب با واقعیت نبوده و باز هم شاهد زیان دیدن مردم بسیاری از شهرها همچون پرند در بهره مندی از امتیازات خواهیم بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.