اخبار شهرستان شهریاراخبارخبر مهمدر استان

انهدام شبکه سازمان‌یافته اراذل‌ و اوباش در شهریار / ۶ قبضه سلاح کشف شد

شهریار- فرمانده انتظامی غرب استان تهران از انهدام شبکه سازمان‌یافته اراذل‌ و اوباش در اسدآباد شهریار خبر داد و گفت: در بازرسی از مخفیگاه اوباش دستگیر شده ۶ قبضه انواع سلاح، ۵۶ عدد مهمات جنگی و شکاری، یک جلد گذرنامه جعلی کشف و ۲ دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

به گزارش شجرنیوز از شهریار، سردار کیومرث عزیزی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فروردین سال 1401 در صحنه سرقت از یک باغ ویلایی در شهرستان شهریار، بر اثر تیراندازی 4 تن از سارقان، فردی به‌صورت مشکوک به قتل رسیده و سارقان متواری می‌شوند، لذا بررسی موضوع به‌صورت جدی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس، مشخص شد قتل بر اثر درگیری اوباش سابقه‌دار صورت گرفته و طرفین درگیری مدعی بودند در آن صحنه، مقتول توسط دیگری به قتل رسیده که به‌تلافی همین امر، بهمن‌ماه سال قبل، سه نفر از دوستان مقتول، فرد دیگری را به‌عنوان مظنون به قتل به باغی در شهریار انتقال داده و در آنجا، وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و با تهیه فیلم و تهدید به انتشار از سوی اوباش، سعی بر سکوت کردن طرف مقابل را داشتند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: اوباش مورد آزار قرار گرفته با همدستی 2 تن از دوستانش و تهیه سلاح، طرف مقابلش را در داخل خودروی پراید در اسدآباد شهریار مجروح کرده و از صحنه متواری می‌شود و در ادامه با همدستی چهار نفر دیگر از همدستان خود، شبانه در قهوه‌خانه‌ای در اسدآباد شهریار با در دست داشتن سلاح و تهدید مشتریان، ایجاد رعب و وحشت کرده بود و مجدداً به باغی در اسدآباد رفته با ورود به عنف مبادرت به تخریب و تیراندازی هوایی و عربده‌کشی و تیراندازی به سمت کانکس نگهبانی باغ کرده و متواری شده بود.

وی با اشاره به درگیری اوباش در محدوده روستای ابراهیم‌آباد شهریار با راننده یک دستگاه خودروی پژو پارس افزود: با رصد اطلاعاتی پلیس امنیت عمومی غرب استان تهران، یکی از عاملان این تیم درگیری و رعب و وحشت توسط پلیس دستگیر می‌شود.

عزیزی با اشاره به درگیری دیگری از سوی اوباش در باغی در صباشهر شهریار گفت: شرور اصلی پرونده که پس از ارتکاب تیراندازی‌ها و مصدومیت چند نفر با تهیه یک جلد گذرنامه جعلی به ترکیه فرار کرده بود، از آنجا با تهیه و بارگذاری پست در فضای مجازی، اقدام به کری خوانی و رجزخوانی برای اهالی محله اسدآباد شهریار می‌کرد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران ادامه داد: با ارجاع پرونده به پلیس امنیت عمومی غرب استان تهران و بررسی‌های اولیه مشخص شد اوباش یاد شده از کشور متواری شده‌اند لیکن تعدادی از همدستان آن‌ها به استان‌های مختلف متواری شدند که با اقدامات اطلاعاتی، میدانی، بازبینی دوربین‌ها، شناسایی عاملان درگیری با اخذ نیابت‌های قضائی در استان‌های همدان، قزوین، البرز و شهرستان‌های غرب استان تهران انجام پذیرفت.

وی با اشاره به دستگیری سرکرده شبکه اوباشگری در غرب استان تهران بیان کرد: تعداد چهار نفر به‌عنوان حامی مالی این اوباش دستگیر شدند که نقش آن‌ها تهیه ارز، تأمین وجه نقد برای امرار معاش، خرید خودرو، اجاره محل سکونت و تهیه کننده و مخفی کننده سلاح و مهمات برای اوباش بوده است.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران افزود: در ادامه عملیات پلیس، 2 نفر دیگر که در پناه دادن و مخفی کردن اوباش‌ها، نقش داشتند دستگیر شدند و 5 نفر دیگر که در اقدامات مجرمانه اوباش از قبیل تیراندازی و فیلم‌برداری از اقدامات اوباش و همچنین فراری دادن متهم به کشور ترکیه نقش داشتند، نیز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه اوباش دستگیر شده و همدستانش، 6 قبضه سلاح کمری، لوله بلند و شکاری، 56 عدد مهمات جنگی و شکاری، یک جلد گذرنامه جعلی کشف و 2 دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

عزیزی تأکید کرد: پلیس غرب استان تهران با اخلالگران نظم و امنیت عمومی و برهم زنندگان آسایش شهروندان، برابر قانون برخورد قاطعانه می‌کند و در این خصوص به پشتوانه همکاری آگاهانه شهروندان و تلاش مؤثر مأموران انتظامی، خوشبختانه اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران خاطرنشان کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس بوده و کسانی که به هر نحوی بخواهند امنیت عمومی را برهم بزنند با پاسخ قاطع و قانونی پلیس مواجه خواهند شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.