اخبار شهرستان ورامیناخبارخبر مهمدر استان

اولتیماتوم دادستان ورامین به مدیران کارخانه قند

ورامین- دادستان عمومی و انقلاب ورامین گفت: مدیران کارخانه قند باید کارخانه ای با همین ظرفیت در یکی از شهرک های صنعتی این شهرستان ایجاد کنند.

به گزارش شجرنیوز از ورامین، علیرضا شمس دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان، صبح شنبه و همزمان با هفته قوه قضائیه با اشاره به مشکلات قطار شهری و راه آهن ورامین گفت: در سال ۹۷ متوجه مشکلات وارنا شدم و از آن زمان پیگیری‌های لازم شروع شد.

وی گفت: در آن زمان تقریباً کل کارخانه به دلیل بدهی‌ها رفته بود، اما دستگاه قضائی پای قضیه ایستاد و اگر این دستگاه نبود، وارنا با این ظرفیت عظیم تکه تکه می‌شد.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین گفت: ما با صدور حکم ورشکستگی وارنا رو نجات دادیم و اکنون رئیس کل دادگستری استان تهران اطلاعات و نظارت کامل بر این کارخانه دارد.

وی گفت: در خصوص کارخانه قند ورامین که حکم شرافت و نماد این شهرستان را دارد، باید بگویم این کارخانه در سال ۸۲ خصوصی سازی شده و به اشخاص حقیقی واگذار شده است، برای حل مشکلات این کارخانه راهکارهای قانونی وجود دارد که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران بررسی شده است.

شمس افزود: دادستانی محکم ایستاده که اتفاقی برای کارخانه قند نیفتد، اکنون مشکل اصلی کارخانه قند ورامین بحث محیط زیست است که محیط زیست نمی‌تواند قانونا مجوز کار به این کارخانه در این منطقه از ورامین و وسط شهر را بدهد، اما اکنون کارخانه قند به عنوان نوستالژی مطرح است، به مدیران خصوصی عرض می‌کنم قرار بود در یکی از شهرک‌های صنعتی اطراف ورامین کارخانه‌ای با همین ظرفیت ایجاد کنند و راه اندازی بشود در غیر این صورت دادستانی و شهرستان در این رابطه حرف دارند.

بر اساس این گزارش، پایگاه خبری تحلیلی شجرنیوز، پیش از این در یادداشتی با عنوان «قصه پُرغصه کارخانه قند ورامین / تقلیل۶۰۰ کارگر به ۶۰ نفر» به مشکلات کارخانه قند ورامین پرداخته بود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.