اخبار قیامدشتاخباراخبار شهرستان ریخبر مهمدر استان

اولتیماتوم رئیس حوزه قضایی خاوران نسبت به ایمن سازی کانال قیامدشت

ری- رئیس حوزه قضایی بخش خاوران گفت: در پی سقوط یک کودک به کانال آب ری-ورامین که در پی بی‌تدبیری سال‌های گذشته اتفاق افتاده است، شهرداری قیامدشت مکلف شد 800 متر از محدوده شهری کانال و آب منطقه‌ای استان تهران 35 کیلومتر از محدوده خارج شهری را ظرف مدت یک هفته ایمن سازی کنند.

به گزارش شجرنیوز از ری، محمد رحمتی رئیس حوزه قضایی بخش خاوران با اشاره به سقوط یک کودک در کانال آب قیامدشت اظهار کرد: از زمانی که این حادثه اتفاق افتاده، جست‌وجو برای یافتن این دختر بچه 7 ساله توسط عوامل امدادی در حال انجام است اما تا این لحظه کودک پیدا نشده است.

وی با اشاره به اینکه سرعت آب بسیار بالا بوده و جریان آب، کودک را به سرعت به جلو برده است، افزود: به‌دلیل چگالی بالا و گل‌آلود بودن آب، حرکت غواصان در آب امکان‌پذیر نبود و ورودی راه آب بسته شد تا آب ته نشین شود.

رئیس حوزه قضایی بخش خاوران با بیان اینکه این اتفاق نتیجه عدم تدابیر در سال‌های گذشته است، ابراز کرد: طی سا‌ل‌های گذشته متولیان امر باید نسبت به ایمن‌سازی کانال اقدام می‌کردند و جلوی مبادی خطر را می‌گرفتند.

رحمتی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران در محل بخشداری خاوران، گفت: بخشدار خاوران، شهردار قیامدشت، رئیس شورای بخش خاوران، رئیس شورای شهر قیبامدشت، مدیرکل منابع آب منطقه‌ای استان تهران، مسؤولان آتش نشانی و اورژانس، مسؤول ستاد بحران شهرستان ری و جمعی دیگر از مدیران و مسؤولان در این جلسه حضور داشتند.

وی ادامه داد: جلسه پر تنشی بود و آب منطقه‌ای قبول مسؤولیت نمی‌کرد و مستندات قانونی را ارائه دادیم که باتوجه به اینکه زیرساخت کانال توسط آنها احداث شده، محافظت از کانال نیز باید توسط همان اداره کل انجام شود.

رئیس حوزه قضایی بخش خاوران بیان کرد: درخصوص شهرداری نیز، جانمایی بازارچه در محدوده بدون محافظ کانال، تخلف بوده و این بازارچه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

رحمتی درخصوص مصوبات جلسه تصریح کرد: مصوب کردیم ظرف یک هفته ایمن سازی کل مسیر انجام شود که محدوده حریم شهری به طول 800 متر باید توسط شهرداری قیامدشت انجام شود و از فردا چهارشنبه 15 آذر باید کار خود را آغاز و دیوار محافظتی نیوجرسی به ارتفاع 2 متر نصب کنند.

وی اضافه کرد: آب منطقه‌ای استان تهران نیز مکلف شد، از انتهای محدوده شهری، به طول 35 کیلومتر ایمن سازی و نصب دیوار محافظتی را انجام دهد که باید در مدت یک هفته کارهای اجرایی انجام و عملیات عمرانی به سرعت آغاز شود و اگر انجام نشود مسؤولیت قانونی دارد و هر ماه پیشرفت کار نظارت خواهد شد.

رئیس حوزه قضایی بخش خاوران با بیان اینکه پرونده قضایی در این خصوص تشکیل شد، خاطرنشان کرد: مقصرها شناسایی و تفهیم اتهام می‌شود و قرار وثیقه صادر خواهد شد. پرونده کیفری تشکیل می‌شود و طبق ماده 616 که تقصیر منجر به فوت تا 3 سال حبس دارد، مسؤول مقصر باید پاسخگو باشد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع:خبرگزاری فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.