اخبار شهرستان اسلامشهراخبارخبر مهمدر استان

ایستگاه میانی مدیریت پسماند اسلامشهر افتتاح شد

اسلامشهر- ایستگاه میانی مدیریت دفن و بازپردازش پسماند شهر اسلامشهر امروز/یکشنبه/ در مکانی به وسعت ۶ هزار متر مربع افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شجرنیوز از اسلامشهر، شهردار اسلامشهر در حاشیه افتتاح این آئین به خبرنگاران گفت: سایت مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر طی اقدامی جهادی بر اساس مصوبات کارگروه مدیریت پسماند شهرستان در مساحت ۶ هزار متر مربع احداث شده که روزانه ۲۵۰ تُن زباله از این مرکز توسط سیمی تریلرها به مرکز دفع، حمل خواهد شد.

محسن حمیدی ادامه داد: بیش از ۲ دهه به دلیل وجود ایستگاه میانی در مرکز شهر، مشکلات عدیده ای داشتیم که در این اقدام جهادی این مرکز به منتهی الیه شهر انتقال یافت تا معضلات زیست محیطی ناشی از آن کاهش یابد.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک مرکز پردازش با ظرفیت بیش از ۷۰۰ تُن در روز شکل بگیرد تا مواد بازیافتی مجددا به چرخه تولید بازگردند که درآمد پایداری هم برای مجموعه مدیریت شهری ایجاد شود.

محمدمهدی سلیمی رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر هم‌ در این آئین گفت: یکی از معضلات و دغدغه های مردم جابجایی ایستگاه میانی پسماند و تردد خودروهای حمل زباله در شهر بود به نحوی که این تردد به صورت مستمر انجام می شد و و بوی تندی داشت.

ایستگاه میانی مدیریت پسماند شهر اسلامشهر افتتاح شد

وی خاطرنشان کرد: ساخت این ایستگاه از مهر ماه پارسال کلید خورد و امروز به افتتاح رسید.

سلیمی یادآوری کرد: شهرهایی که از محل تولید تا محل دفن زباله ۱۵ کیلومتر فاصله داشته باشند باید ایستگاه میانی پسماند در آن شهرها ایجاد شود که خوشبختانه امروز این امر میسر شد و به زودی نیز باید با بازیافت پسماند به فکر درآمد پایدار بود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.