اخبار لواساناخباراخبار شهرستان شمیراناتدر استان

بتن‌ریزی پای درختان، برای بهسازی «جاده جنگل» لواسان!

شمیرانات- محمد که یکی از دوست‌داران محیط زیست در منطقه لواسان است می‌گوید« پای درختان جاده جنگل بتن ریخته شده است»، فرماندار شمیرانات نیز در این باره می‌گوید «قصور از پیمانکار» است که «تذکر لازم داده شده است».

به گزارش شجرنیوز از شمیرانات، محمد که یکی از دوست‌داران محیط زیست در منطقه لواسان است می‌گوید« دو روز پیش دیدم پای تعدادی از درختان جاده جنگل بتن ریخته اند»؛ او که حدود 8 سال است به صورت خودجوش جزء محافظان طبیعت به شمار می‌آید معتقد است «سیمان به مرور باعث خشک شدن درخت می‌شود».

جاده جنگل یکی از جاده‌های محلی بین لواسان بزرگ و کوچک به شمار می‌آید که مردم بومی منطقه به صورت محدود از آن تردد می‌کند.

عملیات بهسازی و آسفالت این جاده از مرداد ماه 1402 آغاز شده است که همان موقع راهداری به صورت غیراصولی شروع به هرش درختان کرد که با پیگیری خبرنگاران این موضوع اصلاح شد. (ماجرای هرس غیراصولی درختان «جاده جنگل» لواسان چه بود؟)

به گفته مجتبی ذاکری فرماندار شهرستان شمیرانات، «پیمانکار که در حال درست کردن آبراه بوده طی مشورتی اشتباه با فردی غیر مسئول این اشتباه را مرتکب شده» که در این خصوص به «راهداری تذکر» لازم داده شده است.

«اصلاح بتن ریزی پای درختان» و جایگزن کردن «سنگچین» به جای بتن ریزی در حاشیه جاده از تکالیفی می‌باشد که فرماندار شمیرانات برای پیکانکار مشخص کرده است.

جمشید جویباری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات نیز معتقد است «این جاده در دامنه است و آب به ریشه درخت می‌رسد و این درختان از روان آب‌های فصلی استفاده می‌کنند».

جمشید جویباری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات می‌‌گوید «پس از مشاهده این مسئله به راهداری و پیمانکار ابلاغ کردیم که از آن رویه جلو گیری و اصلاح به عمل آید».

به گفته جویباری «دور درخت را باید بتراشند» تا از سطح خاک قادر به آبیاری باشیم، فرماندار شمیرانات می‌گوید فقط پای «20 اصله درخت» بتن ریزی شده است.

سیداحمد حسینی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان شمیرانات نیز «قصور» را از جانب پیمانکار می‌داند که برای جبران آن باید «کمپرسور بیاورند و دور درخت را خالی کنند».

او می‌گوید «از ادامه آن اقدام جلوگیری شده است و نا هماهنگی‌هایی بود که رفع خواهد شد».

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.