اخبار شهر ریاخباراخبار شهرستان ریخبر مهمدر استان

بحران تأمین نیروی کار در ری/ نیروی کار برای مشاغل صنعتی پیدا نمی‌شود

ری- رئیس اداره کار شهرستان ری از بحران تأمین نیروی کار در ری خبر داد و گفت: واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد همواره درخواست نیروی کار دارند، اما نیرو برای مشاغل مطرح شده که اغلب صنعتی هستند پیدا نمی‌شود.

به گزارش شجرنیوز از ری، مازیار شهرآشوب رئیس اداره کار این شهرستان، با اشاره به وجود ظرفیت اشتغال در شهرک‌های صنعتی شهرستان ری اظهار داشت: بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌های صنعتی شهرستان ری نیاز به نیروی کار دارند که تاکنون تأمین نشده است، زیرا که اکثر جوانان جویای کار به دنبال کارهای اداری هستند و در صورت نبود آن به مشاغل کاذب روی می‌آورند.

وی با اشاره به بحران تأمین نیروی کار در شهرستان ری افزود: واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد همواره درخواست نیروی کار دارند، اما نیرو برای مشاغل مطرح شده که اغلب صنعتی هستند پیدا نمی‌شود و اغلب افراد جویای کار متقاضی کار اداری هستند.

رئیس اداره کار شهرستان ری با اشاره به عدم رغبت برخی از افراد جویای کار در ادامه گفت: نبود سرویس رفت و برگشت و نیز وسایل حمل‌ونقل عمومی که هزینه‌های سنگینی را برای رفت‌وآمد در پی دارد نیز یکی از دلایل عدم استقبال نیروی کار در منطقه است.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان ری از 17 هزار و 238 تعهد اشتغال در سال جاری، تاکنون 12 هزار و 678 شغل ایجاد شده که بر این اساس تا به امروز بیش از 70 درصد از تعهد اشتغال امسال اجرایی شده است.

شهرآشوب در پایان با اشاره به بازرسی از واحدهای صنعتی مبنی بر عدم به کار گیری اتباع خاطرنشان کرد: در واحدهایی که اتباع به کار گرفته شدند، پس از تشکیل پرونده؛ در صورت امکان نیروی جویای کار ایرانی معرفی می‌شود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.