اخبار شهرستان رباط کریماخبارخبر مهمدر استان

بهره‌برداری از مترو پرند در تابستان سال جاری

رباط کریم- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در تابستان امسال، ایستگاه‌ میدان کتاب و یک کیلومتر مسیر در خط ۷ مترو و ایستگاه پرند و ۱۹ کیلومتر از مسیر ریلی در امتداد خط یک مترو به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش شجرنیوز از رباط کریم، جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: در تابستان امسال، ایستگاه‌ میدان کتاب و یک کیلومتر مسیر در خط 7 مترو و ایستگاه پرند و 19 کیلومتر از مسیر ریلی در امتداد خط یک مترو و همچنین، 3 ایستگاه و 5 و نیم کیلومتر از مسیر شمالی خط 6 مترو شامل ایستگاه‌های شهر زیبا، شهران و شهدای کن را افتتاح خواهیم کرد.

معاون شهردار تهران با اعلام اینکه عملیات حفاری خط 10 مترو (فاز نخست از بخش غربی) را آغاز کرده‌ایم و عملیات حفاری تونل مسیر توسعه شرقی خط 4 (فازهای اول و دوم) را نیز به‌ زودی آغاز می‌کنیم، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در نیمه دوم امسال، 7 ایستگاه از خط 6 مترو شامل ایستگاه‌های شهدای 17 شهریور، میدان خراسان، سرباز، بهار شیراز، استاد نجات‌اللهی، آیت ا… کاشانی و شهید آبشناسان را به بهره‌برداری برسانیم.

بهرامی با تأکید بر پیگیری اجرای قراردادهای مربوط به ساخت واگن‌های مترو افزود: در تلاشیم تا قرارداد ورود 630 دستگاه واگن از محل فاینانس خارجی و نیز قرارداد ساخت 113 دستگاه واگن با رویکرد تولید انبوه قطار ملّی مترو از طریق شرکت واگن‌سازی تهران را در نیمه نخست سال جاری اجرایی کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به آغاز به کار 8 واحد سیار جدید معاینه فنی در تیرماه، اظهار کرد: افزایش مراکز معاینه فنی به دلیل ازدیاد سالانه تعداد خودروها اجتناب‌ناپذیر است و با توجه به این‌که راه‌اندازی مراکز ثابت به علت بالا بودن ارزش زمین و محدودیت فضا و مکان در تهران دشوار است، برای رفع این معضل راه‌اندازی واحدهای سیار معاینه فنی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

بهرامی با بیان این‌که پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت کشور با مشارکت بخش خصوصی این واحدها را راه‌اندازی می‌کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر، 7 واحد سیار معاینه فنی داریم و 8 واحد دیگر را نیز در ماه جاری افتتاح می‌کنیم که با بهره‌برداری از آنها، مجموع مراکز سیار معاینه فنی تهران به 15 واحد افزایش می‌یابد.

وی در خصوص افزایش ساعات کاری مراکز معاینه فنی به موازات اضافه شدن ظرفیت این مراکز گفت: با شروع به کار واحدهای سیار جدید، ظرفیت پذیرش سالانه خودرو در مراکز معاینه فنی حداقل 200 هزار دستگاه افزایش می‌یابد و به 3 میلیون دستگاه در سال خواهد رسید.

معاون شهردار تهران با اشاره به برنامه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک در بخش اتوبوسرانی، اظهار کرد: قراردادهایی با سه شرکت‌ اتوبوس‌ساز داخلی برای تأمین مجموعاً 1600 دستگاه اتوبوس منعقد کرده‌ایم و علاوه بر آن، برای تأمین 25 دستگاه وَن ویژه جانبازان و معلولان نیز قرارداد بسته‌ایم و درصددیم تا تعداد اتوبوس‌های فعال در ناوگان اتوبوسرانی تهران را تا پایان امسال به حداقل 3 هزار دستگاه برسانیم.

بهرامی با بیان اینکه برای حفظ وضع موجود، باید 960 دستگاه اتوبوس (500 دستگاه در نیمه نخست و 460 دستگاه در نیمه دوم سال جاری) را بازسازی کنیم، تصریح کرد: علاوه بر این، مهندسی، اصلاح و ساماندهی خطوط اتوبوسرانی را نیز در دستور کار داریم و به‌دنبال افزایش بیش از 30 درصدی جابه‌جایی مسافران در ناوگان اتوبوسرانی هستیم.

معاون شهردار تهران در پایان در مورد وضعیت تاکسی‌‌های وَن‌ گفت: از محل 630 دستگاه وَن وانا که با حمایت شهرداری تهران تأمین شده‌اند، مراحل شماره‌گذاری 195 دستگاه وَن در دست انجام است تا نسبت به به‌کارگیری آنها در ناوگان تاکسیرانی تهران اقدام شود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.