اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

به‌کارگیری مشروط اتباع در واحدهای تولیدی استان تهران!

تهران- سرپرست اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: در برنامه ساماندهی اشتغال اتباع خارجی اولویت اشتغال با جوانان و بیکاران استان تهران است و اتباع خارجی صرفاً در مواردی که امکان رفع نیاز کارفرمایان از طریق نیروی کار ایرانی نباشد به‌کارگیری خواهد شد.

به گزارش شجرنیوز از استان تهران، محمد آذر پناه ظهر امروز در جمع خبرنگاران از تدوین طرح کاربردی این اداره کل برای شناسایی و معرفی فرصت‌های شغلی به بیکاران استان خبر داد و اظهار داشت: اتباع خارجی صرفاً در مواردی که امکان رفع نیاز کارفرمایان از طریق نیروی کار ایرانی وجود نداشته باشد به‌کارگیری خواهد شد.

وی افزود: باتوجه‌به اینکه در برخی از فعالیت‌های عمرانی و تولیدی که عمدتاً به نیروی کارگر ساده نیاز دارند و از طریق نیروی کار ایرانی به‌اندازه کافی تأمین نمی‌شود، از ظرفیت اتباع خارجی استفاده خواهد شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از تدوین طرح ساماندهی نیروی کار اتباع مهاجر با هدف‌گذاری به‌کارگیری این نیرو در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، برای اتباع خارجی که به‌صورت قانونی در ایران هستند یا با هدف اشتغال به کشور وارد می‌شوند، با بررسی‌های لازم و نیازسنجی‌ها پروانه کار (کارت کار) به‌صورت نقطه‌ای صادر خواهد.

آذرپناه با بیان اینکه جلسات متعددی با اصناف و اتحادیه‌های تهران برای شناسایی نیازهای واحدهای تولیدی به نیروی کار برگزار شده است، ابراز داشت: در حال پیگیری و هماهنگی با شهرک‌های صنعتی استان هستیم تا در هر یک از نواحی و شهرک‌های صنعتی استان یک یا چند کاریابی داخلی دارای مجوز مستقر شده و نسبت به شناسایی و رفع نیاز واحدهای تولیدی به نیروی کار اقدام کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در پایان خاطرنشان کرد: در صورت نبود نیروی کار ایرانی برای جبران کمبود کارگر از نیروی کار خارجی استفاده خواهد شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.