اخبارخبر مهمسیاستمجلس و دولت

بیانیه ۲۲۵ نماینده در محکومیت اقدامات مداخله جویانه پارلمان اروپا علیه مقامات ایرانی

عضو هیئت رئیسه مجلس بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت اقدامات مداخله جویانه پارلمان اروپا علیه مقامات ایرانی را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی شجرنیوز، سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 30 آذر) قوه مقننه بیانیه 225 نماینده مجلس در محکومیت اقدامات مداخله جویانه پارلمان اروپا علیه مقامات ایرانی را قرائت کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی
پارلمان اروپا در اقدامی مداخله‌جویانه و مضحک قطعنامه‌ی اعمال تحریم علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران به ادعای نقض حقوق بشر را صادر کرده است، ما نمایندگان ملت رشید و سرافراز ایران اسلامی ضمن محکومیت این اقدام پارلمان اروپا اعلام می‌داریم:

1- پارلمان اروپا که امروز در مخالفت با اعدام و حمایت از مجرمان علیه امنیت ملی کشورمان، قطعنامه‌ صادر می‌کند همان نهادی است که در مقابل ترور ناجوانمردانه دانشمند بی‌گناه ایران سکوت کرده است و بلکه برعکس همیشه حامی و پشتیبان تروریست‌ها اعم از منافقین تروریست که دستشان به خون 17 هزار شهروند بی‌دفاع ایرانی آغشته است، بوده تا گروه‌های تجزیه‌طلب و رهبران گروه‌های تروریستی را در محل این پارلمان میزبانی می‌کنند و به فعالیت آزادانه گروه‌های تروریستی در سطح کشورهای اروپایی به ویژه در پارلمان اروپا میدان می‌دهند.

2- کسانی که هدفمند از دسترسی کودکان معصوم و بیمار ایرانی به دارو جلوگیری می‌کنند و قاتل ده‌ها کودک بیمار ایرانی هستند، با اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه علیه ملت ایران از جمله حق حیات، حق سلامت، حق اشتغال، حق آموزش و حق توسعه را نقض می‌کنند، با وقاحت و گستاخی به مجرمان جاسوسی که نقش موثری در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران داشته‌ و در حالی که در زندان به سر می‌برند تابعیت می‌دهند و با پوشش دوتابعیتی برای دارندگان گذرنامه‌های اروپایی باج‌خواهی می‌کنند.

3- سازندگان و فروشندگان سلاح‌های کشتارجمعی به صدام دیکتاتور که موجب قتل هزاران جوان برومند ایرانی شدند، صلاحیت ادعای دفاع از حقوق بشر را ندارند. در حالی که مقامات رژیم تروریست و جنایتکار صهیونیست به انجام ترورها در ایران اذعان کرده‌اند و مقامات و نمایندگان پارلمان اروپایی یا به خاطر سرسپردگی یا ترس از صهیونیست‌ها هرگز جرأت انتقاد از آن جنایتکاران را نداشته‌اند.

4- سال‌ها کشتار و جنایت در سوریه، عراق و یمن به دست تروریست‌های دست ساخته آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و حکام کشورهای جنایتکار هم‌پیمان آنها صورت گرفت که  صدها هزار انسان بی‌گناه به فجیع‌ترین شکل قتل عام شدند، اما پارلمان اروپا و مدعیان دروغ حقوق بشر نه تنها این جنایت‌ها را محکوم نکردند بلکه همه‌گونه مساعدت و کمک را در اختیار تروریست‌های دولتی و غیردولتی قرار دادند که این موضع جنایتکارانه از ذهن ملت‌های منطقه و از تاریخ محو نخواهد شد و مقامات کشورهای اروپایی که آمر و عامل این جنایت‌ها بوده‌اند باید در دادگاه محاکمه شوند.

5- نمایندگان پارلمان اروپا به جای حمایت از مجرمان حمایت بی‌شرمانه کشورهای غربی از صهیونیست‌ها، تروریست‌ها، دیکتاتورهای کودک‌کش را کنار نهاده و دست از استانداردهای دوگانه بردارند.

در پایان نمایندگان ملت فهیم ایران ضمن محکومیت این اقدام پارلمان اروپا و کمیته روابط خارجی پارلمان انگلیس و دولت فرانسه از دولت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند با هدف اقدام متقابل، فهرست اسامی مقامات اروپایی که اعمال تحریم‌های ظالمانه به ویژه در زمینه دارو مرتکب جنایت ضد بشری علیه ملت ایران شده‌اند و همچنین آن دسته از مقامات اروپایی که از گروه‌های تروریستی، منافقین و تجزیه‌طلب‌ها حمایت به عمل آورده‌اند و قضات اروپایی که در آرای سیاسی علیه شهروندان بی‌گناه ایرانی قرار محکومیت و حبس صادر کرده‌اند را همه جانبه در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار دهند.

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.