علم و دانشاخبارفناوری

بیش از ۱۴ هزار محصول رفع نیازهای فناورانه کشور به بازار عرضه شد

شبکه فن بازار ملی معاونت علمی با کمک کارگزاران خود توانسته زمینه مناسبی برای معرفی ۱۴ هزار و ۲۶۸ محصول فناورانه ایرانی در حوزه‌های مختلف سلامت، نفت، گاز و پتروشیمی، شهر هوشمند، کشاورزی و ... را ایجاد کند.

بیش از ۱۴ هزار محصول رفع نیازهای فناورانه کشور به بازار عرضه شد

به گزارش شجرنیوز، زیست‌بوم فناوری و نوآوری چند سالی است که میزبان محصولات و خدمات دانش‌بنیانی است بومی و مختص کشورمان که با بهره‌گیری از توان دانشی و تخصصی فناوران ایرانی به تولید رسیده‌اند.

این محصولات که بر مبنای نیازها و چالش‌های فناورانه تولید شده‌اند سال‌ها است که به بازار تقاضا عرضه می‌شوند و نیازهای کشور را بدون وابستگی به بازارهای جهانی مرتفع می‌کنند. محصولاتی در حوزه‌های مختلف فناورانه که صنایع را بی‌نیاز از واردات کرده‌اند و باکیفیت و کمیت بالای تولید می‌شوند.

کارگزاران فناوری هم که بازیگران اصلی اتصال بازار عرضه و تقاضا هستند؛ شناسایی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری، جلب سرمایه‌گذاران، تسهیل روند تجاری‌سازی دانش‌فنی و رفع نیازهای فناورانه صنایع و دستگاه‌های دولتی و خصوصی با کمک محصولات تولیدی داخلی را فراهم می‌کنند.

بر همین اساس شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با کمک کارگزاران خود توانسته زمینه مناسبی برای معرفی 14 هزار و 268 محصول فناورانه ایرانی در حوزه‌های مختلف سلامت، نفت، گاز و پتروشیمی، شهر هوشمند، کشاورزی و غیره را ایجاد کرده است تا متقاضیان با کمک این محصولات، نیازهای خود را رفع کنند.

«برد الکترونیکی اندازه‌گیری اکسیژن خون (برد OEM پالس اکسیمتر)»، «خشک‌کن و استریل‌کننده با فناوری مایکروویو»، «دستگاه ارت الکترونیکی (محافظ و دشارژ الکترونیکی)»، «پمپ سرنگی هوشمند»، «دستگاه تراش و فرز سی‌ان‌سی (میلترن)»، «جت پلاسمای اتمسفری»، «سیستم ضدسرقت کانفیادو (سیستم مدیریت هشدار یا سیستم امنیتی)»، «سامانه جامع مدیریت آموزش سریر»، «استارتاپ سیستم هوشمند تشخیص سوفل قلبی»، «سیستم عامل تشخیص و غربالگری گرفتگی عروق توسط سیگنال‌های حیاتی بدن»، «دستگاه شبیه‌ساز سنسورهای خودرو و تست سیم‌کشی» و … بخش کوچکی از محصولات عرضه شده در این پلتفرم است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.