اخبار شهرستان پردیساخبارخبر مهمدر استان

تشریح آخرین وضعیت مترو پرند و مترو پردیس از زبان استاندار تهران

پردیس- استاندار تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت مترو پرند و مترو پردیس گفت: مترو پرند به زودی آغاز به کار می‌کند و ساخت متروی پردیس در اولویت قرار دارد.

به گزارش شجرنیوز از پردیس، علیرضا فخاری استاندار تهران عصر امروز  درخصوص وضعیت متروی پرند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایستگاه مترو پرند مراحل پایانی کار را طی می کند، اما در حوزه‌های انتقال و تاسیسات مرتبط با برق مشکلاتی پیش آمد که مجری و پیمانکار این طرح به زمانبندی جدیدی رسیدند که به احتمال زیاد تا این لحظه باید این کار به پایان رسیده باشد.

وی گفت: به زودی باید متروی پرند به زیر بار نقل و انتقال مسافر برود و ما امیدواریم که این اقدام هرچه زودتر صورت بپذیرد، زیرا این پروژه بالای ۹۶ تا ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار تهران تصریح کرد: تجهیزات جانبی که در حوزه سیگنالینگ و غیره نیاز بوده برای این پروژه تامین شده که جا دارد از مسوولان شهرداری تهران، مترو و قرارگاه خاتم الانبیاء برای این همکاری تقدیر کنیم.

ساخت متروی پردیس در اولویت است

فخاری درخصوص وضعیت نامناسب حمل‌و‌نقل بین شهری شهروندان پردیسی و نیاز به احداث هرچه سریعتر متروی تهران_پردیس، ابراز کرد: نیاز اصلی و از عوامل توزیع جمعیت در سطح، حمل و نقل است و ما قطع به یقین برای مردمی که در شهرستان پردیس زندگی می کنند و کارشان در تهران است، باید ابزار و لوازم لازم حمل و نقل را بصورت عمومی فراهم کنیم.

استاندار تهران افزود: به هر میزان که می توانیم باید در این حوزه کار کنیم تا از ترددهای غیرضروری در جاده‌های بین‌شهری کم کنیم.

فخاری ادامه داد: در بحث متروی تهران_پردیس از گذشته برنامه‌ای دراز مدت وجود داشت و طی پیش مطالعات اولیه مقرر بود این خط از تهران به پردیس و سپس تا دماوند نیز ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: این پروژه هم اکنون در مرحله مطالعاتی است که طبیعتا به لحاظ موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی منطقه پروژه‌ای قابل تامل است که باید مهندسین در حوزه‌های مختلف بررسی‌ها و مطالعات لازم را انجام بدهند.

استاندار تهران مرحله دوم را تامین منابع مالی عنوان کرد و گفت: این دو مورد بسیار مهم است اما در حوزه اول کار در مراحل میانی است و مطالعات اولیه انجام و مسیریابی‌ها مشخص شده است و در ادامه بحث‌های فنی، ضرایب، مشخصات فنی، همچنین انتقال خطوط باقی مانده است.

فخاری اضافه کرد: در این پروژه، مترو باید از زیر و سطح زمین و در بسیاری از نقاط به وسیله پل‌های بسیار بزرگ عبور کند که در صورت پایان این مطالعات مباحث تامین مالی آن نیز توسط دولت در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: متروی تهران_پردیس به عنوان یک ابزار مهم حمل و نقل برای شرق استان تهران در اولیت قرار دارد و از نظر ما نیز موضوع متروی تهران_پردیس و در ادامه پردیس به دماوند در اولویت است و پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد تا به محض اتمام مطالعات کار به سرعت انجام شود.

استاندار تهران در ادامه تاکید کرد: برخی پیمانکاران پروژه متروی تهران_پردیس مشخص شده‌اند تا با چه ظرفیت و دستگاه‌هایی شروع به کار کنند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.