اخبار لواساناخباراخبار شهرستان شمیراناتخبر مهمدر استان

توضیحات فرمانداری شمیرانات پیرو ماجرای قطع درخت در جاده جنگل| درختان خشک قطع شد

شمیرانات- در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی، از قطع چند اصله درخت در جاده جنگل (مسیر مواصلاتی لواسان بزرگ به لواسان کوچک) جزئیات آن را از روسای منابع طبیعی و راهداری که متولیان آسفالت و بهسازی جاده مذکور هستند جویا شدیم.

به گزارش شجرنیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی، از قطع چند اصله درخت در جاده جنگل (مسیر مواصلاتی لواسان بزرگ به لواسان کوچک) جزئیات آن را از روسای منابع طبیعی و راهداری که متولیان آسفالت و بهسازی جاده مذکور هستند جویا شدیم.

توضیحات فرمانداری شمیرانات درخصوص قطع درختان جاده جنگل

در این خصوص جمشید جویباری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ضمن ارسال مستندات اظهار داشت: 3 اصله درخت که در سنوات قبل بر اثر آفات و امراض خشک شده بود، طی عملیات آسفالت جاده جنگل قطع و چوب آن در محل مربوطه نگهداری می شود و امکان رویت آن توسط کارشناسان این حوزه وجود دارد.

قطع درخت در جاده جنگل لواسان

احمد حسینی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شمیرانات نیز در این خصوص بیان داشت: درختان مذکور که پیش از آغاز عملیات عمرانی جاده جنگل خشک شده بودند به درخواست و نظارت کارشناس منابع طبیعی توسط پیمانکار راهداری قطع و تحویل اداره مذکور شده است.

براساس این گزارش، مجتبی ذاکریان فرماندار شمیرانات پیش از این، آسفالت جاده لواسان را پیگیری مطالبه مردمی دانسته و توضیح داد: 14 هزار نفر جمعیت حداقلی دهستان لواسان بزرگ از بدو ورود ما به شهرستان گلایه خود مبنی بر تردد دشوار و هزینه سازشان از جاده جنگل را ابراز داشتند. افرادی که مرکز حاکمیتی آنها لواسان کوچک است برای کوچکترین امور اداری و خدماتی بایستی به این منطقه تردد کنند.

وی با اشاره به مسیرهای جایگزین یادآور شد: مسیر جاده نوجوان، مسیر مناسبی نیست و ملاحظات فنی دارد و مسیر نیکنامده و برگ جهان و افجه نیز ناایمن و طولانی است؛ لذا در حال حاضر ترجیح آنها جاجرود و گردنه قوچک و رسیدن به لواسان کوچک است که مصرف سوخت، استهلاک ماشین و زمان که مهمترین سرمایه مردم است و مطالباتی که وجود دارد در محاسبات بیاوریم، درمی یابیم وقتی مشکل جاده با 2.7 کیلومتر تسهیل می شود، یعنی آسفالت جاده جنگل مزیت نسبی دارد و بایستی اجرایی شود.

ذاکزیان تاکید کرد: جاده جنگل به عنوان تسهیل گر مسیر مواصلاتی دهستان لواسان بزرگ به لواسان کوچک و زیرساخت گردشگری برای ما حائز اهمیت است و ملاحظات بعدی آن از جمله مراقبت از عدم تعریض جاده، کنترل مسائل ترافیکی و… را نیز مد نظر خواهیم داشت و قصد رهاسازی جاده را نداریم.

 

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.