اخبار شهر ریاخباراخبار شهرستان ریخبر مهمدر استان

جنوب تهران فقیرترین نقطه کشور از لحاظ رسیدگی‌های بهداشتی

ری- جنوب شهر تهران جزو فقیرترین نقاط کشور از لحاظ رسیدگی‌های بهداشتی است، اما امروز مرکز خدمات جامع سلامت روستایی اسلام آباد نظامی به منطور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیتی در حدود ۱۵ هزار نفر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شجرنیوز از ری، آئین بهره‌برداری از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی اسلام آباد نظامی ظهر امروز با حضور فرشیدی، معاون وزیر بهداشت، قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایر مدیران شهرستانی به منظور خدمات رسانی بهتر اجرایی شد.

علی تاجدار، رئیس اداره بهداشت شهرستان ری در این آیین اظهار داشت: ساختمان اصلی مرکز جامعه سلامت روستایی جاده نظامی به دلیل محدودیت منابع متوقف شده بود اما از یک سال گذشته مجدداً فعالیت عمرانی در آن آغاز و در نهایت به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پروژه خیر ساز در زمینی به مساحت 600 متر مربع با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان با کمک و همت دهیاری روستای اسلام آباد نظامی آبرسانی و برق رسانی شد و در حال حاضر آماده خدمت رسانی به مردم است.

رئیس اداره بهداشت شهرستان ری در ادامه گفت: این مرکز جامع سلامت به جمعیتی بالغ بر 13 هزار نفر از روستای اسلام آبادنظامی و اطراف آن در حوزه‌های پزشک عمومی، دندانپزشکی، خدمات سرپایی، مراقبین سلامت، خدمات بارداری و بارداری ایمن، واکسیناسیون و غیره خدمات‌دهی خواهد کرد.

اجرای 80 پروژه بهداشتی به منظور استانداردسازی سرانه بهداشتی

حسین قناعتی موضوع پیشگیری از بیماری در اولویت برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار دارد گفت: در دو سال گذشته 25 پروژه بهداشتی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز و اکنون در حال اتمام است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مأموریت رسیدگی و ارائه خدمات به جنوب تهران را دارد و در مدت دو سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد تومان توسط خیرین سلامت اهدا شده که بیشتر صرف مادران باردار شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: جنوب شهر تهران جزو فقیرترین نقاط کشور از لحاظ رسیدگی‌های بهداشتی است و بیشتر بیماستان‌ها در شمال و مرکز شهر تهران مستقر است که دسترسی را برای ساکنان جنوب دشوار خواهد کرد.

قناعتی در پایان خاطرنشان کرد: اگر 80 پروژه بهداشتی دیگر که دستور کار آن مشخص و از پیش تعیین شده است در استان تهران اجرایی شود به استاندارد سرانه بهداشتی نزدیک شده و امیدواریم با کمک خیرین محترم خدماتی در شأن مردم جنوب تهران ارائه شود.

فقر سرانه‌های بهداشتی در شهرستان ری

محمد بشارت در ادامه این مراسم، اظهار داشت: جنوب تهران و به ویژه شهرستان ری از نظر سرانه‌های بهداشتی جزو مناطق محروم محسوب می‌شود لذا برای کاهش این مشکلات به وزارت بهداشت و درمان اعلام آمادگی شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: 14 فقره از اراضی روستایی شهرستان ری آماده واگذاری به وزارت بهداشت است تا با کمک این نهاد کار ساخت مراکز بهداشت و درمان و تأمین پرسنل تأمین شود و شاهد افزایش مراکز بهداشت و مراکز جامع سلامت شبانه روزی در منطقه باشیم.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.