اخبار شهرستان شهریاراخبارخبر مهمدر استان

حفر ۲۰ حلقه چاه برای تأمین آب شرب در شهریار

شهریار- معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای غرب استان تهران از حفر ۲۰ حلقه چاه برای تأمین آب شرب شهریار خبر داد و گفت: ارتفاع چاه‌های شهریار از ۱۲۰ متر به ۱۸۵ متر رسیده که اتفاق ناگواری است و باید چاه‌هایی با عمق بسیار بالا حفر شود.

به گزارش شجرنیوز از شهریار، محمدرضا شمسایی‌فر معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای غرب استان تهران عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ایام‌الله دهه فجر با اشاره به تزریق بودجه عمرانی و گشایش اعتبارات پروژه‌های آبی در شهریار اظهار داشت: 30 هزار متر شبکه اصلی و فرعی توسعه، اصلاح و بازسازی برای جلوگیری از پرت آب در شهرستان شهریار انجام شده است.

وی با بیان اینکه 20 حلقه چاه برای تأمین آب شرب شهریار حفر خواهد شد افزود: حفر 10‌ حلقه چاه آب با دبی 30 لیتر بر ثانیه تاکنون اجرا شده است و تا پایان پیک مصرف سال 1403 الباقی چاه‌ها نیز وارد مدار خواهد شد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای غرب استان تهران با بیان اینکه بارش‌های کم یکی از عوامل اصلی افت آب چاه‌ها در شهرستان شهریار است تصریح کرد: دو مخزن ذخیره آب در شهرهای شهریار و فردوسیه در دست اجرا است که اگر اعتبارات آن به موقع تأمین شود تا 18 ماه آینده تکمیل خواهد شد.

شمسایی‌فر به بهره‌برداری از یک مخزن 5 هزار مترمکعبی به همراه ایستگاه پمپاژ در دهه فجر اشاره کرد و گفت: برنامه‌ها به‌گونه‌ای تدوین شده است که باید به اهداف خود در زمان پیک مصرف 1403 برسیم تا دچار مشکل و چالش نشویم.

وی ارتفاع نصب‌آبی چاه‌های شهریار را از 120 متر به 185 متر عنوان کرد و افزود: افزایش ارتفاع چاه‌های آب اتفاق ناگواری است که باید چاه‌هایی با عمق بسیار بالا حفر شود که با محدوده آب‌های زیرزمینی مواجه شده‌ایم.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای غرب استان تهران سرانه جهانی مصرف آب به ازای هر نفر را 180 لیتر در شبانه‌روز اعلام و ابراز داشت: هر ایرانی بین 230 تا 250 لیتر آب مصرف می‌کند که منابع آبی و سفره‌های زیرزمینی کافی وجود ندارد که باید با کمک اصحاب رسانه الگوی مصرف توسط مردم به‌خوبی رعایت شود.

شمسایی‌فر در ادامه با بیان اینکه 4 حلقه چاه آب در شهرستان شهریار خشک و کاهش 200 لیتر در ثانیه آب را شاهد هستیم اضافه کرد: آلاینده‌های زیستی محیطی از طریق چاه‌های جذبی نباید وارد سفره‌های زیرزمینی شود به همین منظور ساخت تصفیه خانه‌ها با سرعت پیش می‌رود.

وی تصریح کرد: پساب تصفیه‌خانه شاهد شهر پشت دیوار به شهرداری‌ها تحویل داده می‌شود و شهرداری‌ها باید برای انتقال پساب پروژه تعریف کنند و برای انتقال پساب تصفیه خانه‌ها آبفا هیچ‌گونه پروژه‌ای انجام نمی‌دهد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای غرب استان تهران در پایان با بیان اینکه 16 کیلومتر برای اصلاح و بازسازی شبکه آب شهرستان شهریار قرارداد منعقد شده است، خاطرنشان کرد: در منطقه وائین شهریار 7 هزار متر شبکه توسعه انجام شده است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.