فرهنگاخبارجامعهخبر مهم

حقوق معلمان به ۸ تا ۱۶ میلیون تومان رسید

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: حقوق معلمان با تصویب قانون رتبه بندی معلمان بین ۸ میلیون تا کمی بیش از ۱۶ میلیون خواهد بود.

حقوق معلمان به ۸ تا ۱۶ میلیون تومان رسید

به گزارش شجرنيوز، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات رتبه بندی معلمان اظهار کرد: امروز روز مهم و مبارکی برای نظام آموزش کشور بود و تصویب قانون رتبه بندی بسیار ارزشمند است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز ۷ ماده تصویب شد و بحث مهمی که امروز مطرح شد این است که باید جایگاه‌ها در آموزش و پرورش مشخص شود، ما در دولت قبلی بسیار تلاش کردیم تا لایحه به مجلس بیاید و ۱۰ سال این کار روی زمین مانده بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر بیان کرد: نقطه ضعف‌هایی وجود داشت و در فضای مجازی واقعیت‌ها را نشان نمی‌دادند و در نهایت این کار پیچیده، به صورت تخصصی و کارشناسی پیگیری شد و از طرفی دولت تغییر کرد و باید جایگاه ۷۳۰ هزار معلم تعیین می‌شد که کار دشواری است.

منادی سفیدان بیان کرد: امروز لایحه رتبه بندی معلمان به تصویب نهایی رسید، پیش از این لایحه مفادی داشت که بر اساس آن ۳۰ درصد معلمان می‌توانند رتبه یک را اخذ کنند و اگر این ۳۰ درصد تکمیل می‌شد امکان افزایش رتبه معلمی که به رتبه یک رسیده بود وجود نداشت و ماده ۷ را به طور کامل حذف کردیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق معلمان اظهار کرد: از این پس معلمان کمتر از ۸۰ درصد مربی پایه یک دانشگاه تهران دریافتی نخواهد داشت و بر این اساس معلمان حداقل حقوق  ۸ میلیون و ۸۰ هزار تومان و حداکثر کمی بیش از ۱۶ میلیون تومان خواهد بود، اساس رتبه بندی برای این بود که سطح آموزش کشور را بالا ببریم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر بیان کرد: ما به آموزش و پرورش اعلام کردیم باید رتبه معلمان مدارس را به صورت شفاف اعلام کنند تا اولیا بدانند فرزندشان در چه مدرسه‌ای آموزش می‌بیند، رتبه بندی معلمان یکی از بهترین قانون‌ها برای حمایت از نظام آموزشی کشور و معلمان است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: منابع رتبه بندی معلمان در دولت قبلی ۵ هزار میلیارد تومان دیده شده بود و ما در مجلس لایحه را تغییر دادیم و سقف آن را به ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش دادیم و همانی شد که معلمان می‌خواستند و در نتیجه قانون مترقی در حمایت از آموزش کشور و با افزایش حقوق ۴ تا ۸ میلیونی معلمان تصویب شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.