اخبار شهرستان دماونداخبارخبر مهمدر استان

دادگاه عمومی بخش رودهن به دادگستری ارتقا خواهد یافت

دماوند- رئیس حوزه قضایی رودهن با اشاره به موافقت رئیس قوه قضائیه از ارتقای دادگاه عمومی بخش رودهن به دادگستری خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از دماوند، زیدالله خدایاری رئیس حوزه قضایی رودهن، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به کارکنان سخت کوش دستگاه قضاء و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی و یاران انقلابی اش بیان داشت: اهمیت، حساسیت و کثرت پرونده‌ها در حوزه قضائی رودهن موجب شد که به طور مستمر پیگیر ارتقای دادگاه عمومی بخش به تشکیلات قضائی در سطح شهرستان (دادسرا و دادگاه) باشیم که این مهم با کمک مقامات دیوان عالی کشور، مسئولین حوزه ریاست قوه و مقامات عالی قضائی استان محقق شد و نهایتاً به موافقت رئیس قوه قضائیه رسید.

خدایاری گفت: ضمن تبریک به مردم شریف رودهن برای این اتفاق، امیدوار هستیم مقامات عالی‌رتبه قضائی استان نیز پیاده سازی این تشکیلات را تسریع کرده تا مردم عزیز منطقه از موهبات آن بهره مند شوند.

رئیس دادگاه رودهن اظهار داشت: با وجود کمبود شدید نیروی انسانی و امکانات، با تلاش و همت شبانه روزی همکاران بنده، مجموعه قضائی رودهن در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و سال ۱۴۰۱ رتبه برتر عملکرد طرح تحول قضائی را در بین حوزه‌هایی قضائی بخش استان به خود اختصاص داد.

وی در ادامه افزود: به اذعان نهادهای اطلاعاتی و امنیتی، دادگاه رودهن در چند ساله اخیر از پیشگامان و پیش قراولان مبارزه با مفاسد اقتصادی، اداری، اجتماعی و اخلاقی بوده که البته این را ما جز وظایف ذاتی و تکلیف قانونی خود می‌دانیم ودر مبارزه با فساد و برخورد با مجرمین و متخلفین از هر طیف و گروهی هم که باشند هیچ خط قرمزی را قائل نیستیم.

رئیس دادگاه رودهن بیان داشت: جامعه زمانی به فلاح و رستگاری دست پیدا می‌کند که قانون گذار آن حکیم و دانا، مجریان و کارگزارانش پاکدست و سالم و قضات و حاکمانش شجاع و عادل باشند.

وی با اشاره به متولیان نهادهای فرهنگی، مذهبی و انقلابی گفت: مراقب نفوذ برخی از متخلفین و مجرمین فرصت طلب و سود جو باشید تا با لباس تزویر و به ظاهر معنوی و با پرداخت وجوه حاصل از ارتشاء یا اموال نامشروع در جهت کمک به برنامه‌های مذهبی و فرهنگی، موجبات سو استفاده را از آن نهاد فراهم نکنند و عوض آن توثیق نامه – توصیف نامه و توصیه نامه – دریافت نکنند.

رئیس حوزه قضائی رودهن، اظهار داشت: مردم رودهن از شعور سیاسی و اجتماعی بسیار بالایی برخوردار هستند و این ویژگی خود را در اغتشاشات سال قبل به وضوح نشان دادند به طوری که که تقریباً بسیاری از مناطق کشور درگیر تجمعات و اغتشاشات بود لیکن مردم با شعور رودهن و آبعلی و حومه در زمین دشمن بازی نکرده و دشمنان را مأیوس نمودند لذا مجموعه قضائی رودهن از این جهت نیز قدردان شما مردم فهیم می‌باشد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.