اخبار شهرستان پردیساخبارخبر مهمدر استان

درخواست اهالی پردیس برای احداث مسجد

پردیس- امکانات زیرساختی خدماتی رفاهی مجموعه مسکن مهر پردیس متناسب با جمعیت آن نیست، در این میان برخی فازها مسجد هم ندارند و ساکنان، نماز جماعت خود را در فضای باز برگزار می‌کنند، اهالی این فازها خواستار توجه مسئولان و احداث مسجد در این مناطق شده‌اند.

به گزارش شجرنیوز از پردیس، جمعیت فعلی ساکن در شهرستان پردیس حدود 450 هزار نفر است؛ در حالی که امکانات رفاهی و خدماتی در این شهرستان طبق سرشماری سال 1395، برای جمعیت 250 هزار نفری در نظر گرفته شده است و با افزایش جمعیت، نیازهای مردم هر روز به امکانات زیرساختی، خدماتی و رفاهی بیشتر می‌شود.

با توجه به نقش قابل توجه مساجد در توسعه فرهنگی منطقه و استفاده از این پایگاه فرهنگی و مذهبی در جهت عمران و آبادانی مناطق کم‌برخوردار، وجود مسجد در هر محله برای مردم ضروری است.

مردم مؤمن و نمازگزار برای برگزاری نماز جماعت، مناسبت‌های ملی مذهبی، جشن‌ها و عزاداری‌ها به یک مرکز فرهنگی همچون مسجد برای همبستگی صمیمانه نیاز دارند.

مسجد در فازهای جدید مسکن مهر، یک کمبود و احداث آن یک ضرورت است؛ زیرا که در حال حاضر در برخی از فازها با کمبود تو نبود مسجد مواجه هستیم و نمازگزاران برای اقامه نماز جماعت مجبور به طی مسافت طولانی می‌شوند، البته نبود مسجد در برخی فازها به برپایی نماز جماعت در فضای باز نیز منجر شده است.

متأسفانه مسئولان وقت در اجرای طرح اولیه احداث شهر پردیس پیش‌بینی جمعیت کنونی را نداشته و ساکنان فازهای جدید با کمبود سرانه‌های ورزشی و فضای سبز و امکانات اولیه خدماتی و رفاهی روبه رو هستند.

با تحویل مسکن مهر به مالکان در فازهای جدید، ساکنان فازهای 5، 8، 9 و 11 در پردیس با کمبود امکانات اولیه خدماتی و رفاهی از جمله مسجد مواجه هستند.

اهالی فاز 4 جنوبی در پردیس از نبود مسجد برای برگزاری نماز جماعت و مراسم مذهبی گلایه کردند و با دعوت از خیران و مسئولان خواهان احداث مسجد در این محل شدند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.