اخبارخبر مهمذره بین شجرسیاستمجلس و دولت

در حاشیه «#جوانی_کنید» وزیر جویای نام جوادخان اینجا؛ جوادخان اونجا؛ جوادخان همه‎جا!

«هشتگ جوانی کنید» این روز‌ها به آدرسی برای پیدا کردن کنایه‌ها و نقد‌های تند و تیز فعالان فضای مجازی خطاب به وزیر جوان دولت بنفش یعنی محمدجواد آذری جهرمی تبدیل شده که اخیراً به مناسبت روز دانشجو توئیت کرده بود: «دانشجویان عزیز روزتون مبارک. یک توصیه کوچک: جوانی کنید.»! این درحالیست که بسیاری با هجو این توئیت آن هم در شرایط فعلی کشور، مطرح کردن آن را از سر شکم سیری و دلخوشی وزیر ارتباطات تحلیل کرده و صرفاً آن را اقدامی در جهت بیشتر دیده شدن این وزیر جویای نام تعبیر نمودند.

به گزارش شجرنیوز، «هشتگ جوانی کنید» این روزها به آدرسی برای پیدا کردن کنایه ها و نقدهای تند و تیز فعالان فضای مجازی خطاب به وزیر جوان دولت بنفش یعنی محمدجواد آذری جهرمی تبدیل شده که اخیراً به مناسبت روز دانشجو توئیت کرده بود: «دانشجویان عزیز روزتون مبارک. یک توصیه کوچک: جوانی کنید.»! این درحالیست که بسیاری با هجو این توئیت آن هم در شرایط فعلی کشور، مطرح کردن آن را از سر شکم سیری و دلخوشی وزیر ارتباطات تحلیل کرده و صرفاً آن را اقدامی در جهت بیشتر دیده شدن این وزیر جویای نام تعبیر نمودند.

فارغ از حاشیه سازی اخیر توسط تنها وزیر جوان حاضر در کابینه فرتوتان اعتدالی، سابقه نشان داده است که آذری جهرمی تمنای بسیاری برای دیده شدن و در سر خط اخبار بودن به هر طریق ممکن دارد که حکایت از برنامه مدون نامبرده و همقطارانش برای نیل به هدفی غایی است که مدت هاست در آرزوی رسیدن به آن لحظه شماری می کند!

از اولین روز تصدی وزارتخانه ارتباطات اما جهرمی برخلاف سایر اسلاف این منصب، بر آن بود که همواره خود را در تیررس و معرض رسانه ها قرار داده و خود را به عنوان تنها وزیر دوستدار رسانه در ذهن مخاطبان بگنجاند. از تلاش برای رفع فیلتر توئیتر و حضور فعال در این شبکه اجتماعی فیلترشده گرفته تا مخالفت با دستور دادستانی مبنی بر فیلتر تلگرام و حتی تسهیل دور زدن فیلترینگ آن از طریق هاتگرام و طلاگرام، همه و همه نشان از تلاش وافر نامبرده در مقابله با قوانین جاری در حوزه سایبری کشور داشت تا از او به عنوان «قهرمان ضدفیلترینگ» یاد شود!

تلاش های جهرمی برای معرفی هرچه بیشتر خود در اذهان و افکار عمومی اما تنها به حیطه فنی و تخصصی در حوزه های اینترنت و مخابرات و… محدود نشد و دیگر ابعاد را نیز در بر می گیرد. به عنوان نمونه «حضور در راهپیمایی اربعین»، «تقدیر از کیمیا علیزاده با شلوار جین»، «حضور فعال به همراه خانواده و فرزندان در راهپیمایی ها و مراسمات» و «تماشای دربی تهران در ورزشگاه آزادی» از جمله مواردی است که این جوان تازه به وزارت رسیده را هرازگاه به سرخط اخبار تبدیل کرده است!

در عین حال اگرچه شاید سابقه حضور آذری جهرمی در وزارت اطلاعات، او را بعنوان چهره ای امنیتی در نزد افکار عمومی مطرح کرده باشد اما فعالیت های مردم پسند نامبرده، حاکی از تلاش مستمر او برای تغییر وجهه امنیتی در میان عوام و رسیدن به کرسی ریاستی است که شاید با تصویب قانون حدنصاب سنی برای راهیابی به پاستور، چهارسالی به تاخیر بیافتد! در پایان ناگفته روشن است که بروز اینگونه رفتارهای پوپولیستی که قائل به یارگیری و جلب نظر حداکثری از اقشار گوناگون است، کدام هدف را مدنظر دارد و باید منتظر ماند و دید که این غوره تا 1400 مویز می شود یا خیر؟!

منبع: صراط

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.