اخبار شهرستان پردیساخباردر استان

رئیس جدید دادگستری پردیس معرفی شد

پردیس- مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان پردیس با حضور قائم مقام دادگستری کل استان تهران برگزار و از زحمات فریبرز عبدالمالکی رئیس پیشین تقدیر و حسن کشاورزی بعنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان پردیس معرفی شد.

به گزارش شجرنیوز از پردیس مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان پردیس ظهر امروز با حضور حاجی‌رضا شاکرمی قائم مقام دادگستری کل استان تهران، امام جمعه، فرمامدار، فرمامدهان سپاه و ناجا، روسای ادارات شهرستان پردیس، قضات و پرسنل در سالن جلسات دادگستری این شهرستان برگزار و از زحمات فریبرز عبدالمالکی رئیس پیشین تقدیر و حسن کشاورزی که پیش از این رئیس دادگاه بخش خاوران استان تهران بودند، بعنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان پردیس معارفه شد.

بنابراین گزارش در ابتدای این جلسه حجت الاسلام سیدحسین حسینی امام جمعه و محسن قضاتلو فرماندار شهرستان پردیس درخصوص جایگاه ویژه قوه قضاییه برای تحقق عدل و عدالت سخنانی را ایراد کرده و از خدمات فریبرز عبدالمالکی تقدیر کردند.

در ادامه حاجی‌رضا شاکرمی قائم مقام دادگستری کل استان تهران ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص)، اظهار کرد: دشمن با تحریم های ظالمانه می خواست مردم را از انقلاب اسلامی جدا کند، اما در این راه ناکام ماند زیرا مردم انقلابی و استکبار ستیز ایران، دست آوردهای بزرگ کشور را در حوزه های مختلف دیدند.

وی گفت: توطئه های آنها نقش برآب شد و مردم و مسوولان با بصیرت، آگاهی بخشی به قشر جوان را آغاز کردند و در راستای حرکت جهادی اقدامات موثری انجام شد‌.

قائم مقام دادگستری کل استان تهران افزود: از زمانی که انقلاب اسلامی به ثمر نشسته، دست‌آوردهای بسیاری در حوزه های علمی، دانش بنیان، اقتصادی، اجتماعی و غیره به دست آورده اما مدیران ما باید در فکر خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی باشند.

شاکرمی ادامه داد: یک مدیر منصوب شده برای گام دوم انقلاب باید سه مقوله را تحت نظر داشته باشد که ابتدا خودسازی و مسلح شدن به اخلاق کریمه اهل بیت(ع) است و با احسان و نیکی به تمام اقشار جامعه خدمات خود ارائه کنند.

وی اضافه کرد: مدیر انقلابی باید به علم و دانش مسلط باشند و در حوزه ای که منصوب شده‌اند چه اجرایی، قضایی، فرهنگی و یا اجتماعی علم خود را افزایش شدند.

شاکرمی ادامه داد: مدیران ما باید سرآمد علمی باشند تا دیگران را راهبری کرده و آموزش دهند و با تلاش مجموعه خود را به سرانجام برسانند.

وی اضافه کرد: مدیران باید تقوا، پایداری و استقامت داشته باشند و با کار جهادی و انقلابی در راه خدا قدم بردارد، اما صبر و حوصله برای کار قضایی در اولیت است.

قائم مقام دادگستری کل استان تهران تصریح کرد: حوصله برای فیصله دادن به خصومت‌ها، صلح و سازش و جمع آوری دلایل، رسیدگی و صدور حکم نیاز است و عجله در قضاوت درست نیست زیرا آفتی در کار قضایی ایجاد می کند و باید با تدبیر تمام جوانب را بررسی کرد.

شاکرمی افزود: قانون و یا تصمیم قانونی اگر همه جانبه نگر باشد، اثرات خوبی را دارد اما یکسویه بودن تصمیمات باعث ایجاد آفت می شود.

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب به عدالت و فساد ستیزی اشاره شده، زیرا عدالت بخش بسیار مهمی است که یک قسمت آن به عدالت قضایی مربوط است تا باعث گسترش عدل، آزادی های مشروع، اجرای عدالت و غیره شود و هرکسی در جایگاه خود باید تلاش کند تا حقوق هیچ شهروندی تضییع نشود.

قائم مقام دادگستری کل استان تهران اضافه کرد: وظایف دیگر مدیران احیای حقوق عامه است و لازمه اجرای عدالت این است که فردی پیگیر و جهادی پای کار باشد و شخص رئیس دادگستری یا دادستان در این راه نقش بسزایی دارند.

شاکرمی تصریح کرد: هشدار می دهیم اگر مدیری که منصوب شده، وظیفه خود را انجام نمی دهد و یا ترک فعل می کند، برای حقوق عامه با آن‌ فرد برخورد خواهیم کرد‌.

وی افزود: ترک فعل در حوزه اراضی، آموزش، بهداشت، خدمت رسانی و غیره بیش از گذشته پیگیری می شود و مدیران باید خدمت بی منت داشته باشند و این خدمت را فرصتی برای خدمتگذاری بی منت بدانند.

قائم مقام دادگستری کل استان تهران با اشاره به برگزاری آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری پردیس، ابراز کرد: فریبرز عبدالمالکی از قضات فاضل، متدین با تقوا و انصافا تلاشگر است و بنا بر درخواست خود ایشان در دادگاه های تجدید نظر استان البرز و بعنوان مستشار دادگاه های استان البرز خدمت‌رسانی خواهند کرد.

شاکرمی ادامه داد: آرزوی توفیق برای رئیس پیشین داریم زیرا همکاری صدیق، پاکدست، با عزت نفس و متدین هستند و با کمک، همدلی و همکاری شهرستانی خدمت رسانی بسیاری به شهروندان داشتند.

وی با اشاره به سوابق حسن کشاورزی، عنوان کرد: وی همکار شایسته، انقلابی و جهادی است که پیش از این رئیس دادگستری بخش خاوران بود و سابقه مدیریت در استانهای دیگر نیز داشته است.

قائم مقام دادگستری کل استان تهران اخلاق نیک، کارگشا بودن، مدیریت جهادی را از خصلت های مدیر جدید دانسته و تاکید کرد: آرزوی توفیق برای هر دو نفر را دارم و امیدوارم مدیران نیز همکاری لازم را داشته باشند زیرا پردیس مشکلاتی در حوزه اراضی، مساکن مهر و غیره دارد و این موارد باید رفع شود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.