اخبارجامعهفرهنگ

راهکار‌هایی برای داشتن یک شخصیت جذاب و مثال‌زدنی

برخی از مهارت‌های زندگی به انسان این توانایی را می‌دهند که شخصیت خود را بهبود ببخشند.

به گزارش شجرنيوز، وقتی نوبت به بهبود مهارت‌ها و شخصیت می‌رسد، می‌توان از راه‌های مختلفی اقدام کرد و اگر از منابع خود به خوبی استفاده کنید، نه تنها می‌توانید مهارت‌های جدیدی را بیاموزید بلکه مهارت‌های جدیدی را هم برای خودتان بسازید.

رشد شخصیت می‌تواند تأثیرات مثبتی در زندگی و حرفه شما داشته باشد، این در حالی است که پیش از این، این باور وجود داشت که طبیعت وجودی هر فرد ثابت است و امکان تغییر آن وجود ندارد، امّا باید توجه کرد که شخصیت, یک الگوی معمولی از رفتارها و تفکرات منحصر به فرد است که با تلاش فوق‌العاده می‌توانید عادت‌ها و الگوی تفکر خود را بهبود ببخشید تا در نهایت به شخصیتی جذاب و مثال زدنی برسید.


در ادامه، چند نکته آورده شده است که به شما در بهبود شخصیتتان کمک می‌کند.

شنونده بهتری شوید

اگر شنونده خوبی باشید، می‌توانید چیز‌های زیادی از اطراف خود یاد بگیرید چراکه شنونده عالی بودن مهارت بسیار خوبی است.

وقتی به حرف دیگران گوش می کنید در حقیقت, به آن‌ها اهمیت می‌دهید و در مقابل, دیگران نیز توجه بیشتری به شما نشان می‌دهند و بیشتر با شما تعامل خواهند داشت. زیرا  گوش کردن شما به حرف دیگران اجازه می‌دهد تا مردم به شما احساس نزدیکی بیشتری داشته باشند و به راحتی, هر گونه اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارند.

اگر شخصی با دقت به حرف‌های شما گوش دهد، باعث می‌شود شما نسبت به خودتان احساس اهمیت داشته باشید و اگر شما هم یک شنونده خوب باشید، حتما همین حس را در دیگران به وجود خواهید آورد. بنابراین، سعی کنید این ویژگی را در شخصیت خود به وجود آورید.

 گسترش دادن علایق

گسترش دادن علایق برای داشتن سلامت روانی بسیار مفید است و این امر ذهن را تازه نگه می‌دارد و به پرورش علایق جدید کمک می‌کند و همچنین، باعث جذابیت بیشتر شما برای دیگران می‌شود، زیرا همیشه چیز‌های جدیدی برای به اشتراک گذاشتن و صحبت کردن در مورد آن‌ها خواهید داشت.

۸ مهارتی که شخصیت شما را می‌پروراند

داشتن علایق بیشتر به شما اعتماد به نفس بیشتری را القا می‌کند و همچنین فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا نظرات خود را با افرادی که علایق یکسانی با شما دارند، به اشتراک بگذارید، اما شما باید خلاق باشید و خارج از چارچوب فکر کنید.

 گفت‌وگوکننده بهتری شوید

وقتی علایق خود را بشناسید و به آن‌ها مسلط باشید، اعتماد به نفس بیشتری در مورد آن‌ها خواهید داشت. داشتن دانش بیشتر به این معنی است که می‌توانید سهم بیشتری در یک گفت وگو داشته باشید.

اگر می‌خواهید مردم به حرف‌های شما گوش دهند، مهم است که یک سخنران تأثیرگذار باشید، اما دانستن همه چیز ممکن نیست و اگر در مکالمه مهارت دارید، در این صورت می‌توانید دانش خود را به اشتراک بگذارید و از دیگران نیز بیاموزید.

 آشنا شدن با افراد جدید

همیشه برای آشنا شدن با افراد جدید تلاش کنید چراکه تعامل با مردم, تجربه زیادی را برای شما فراهم می‌کند و می‌توانید از افراد مختلف چیز‌های زیادی یاد بگیرید.

آشنا شدن با افراد جدید می‌تواند شما را در معرض فرهنگ‌ها، ایده‌ها، نظرات جدید قرار داده و ذهن شما را گسترش دهد و علاوه بر این، می‌تواند افق دید شما را گسترش دهد.

 بهبود مهارت‌های بین فردی

مهارت‌های بین فردی از جمله مهارت‌های اصلی یک زندگی موفق هستند و این مهارت ها می توانند برای برقراری ارتباط و تعامل روزمره مفید باشند و نه تنها برای تعاملات فردی بلکه در گروه‌ها نیز مورد نیاز هستند.

شما می‌توانید روی توسعه مهارت‌های خوب بین فردی کار کنید، اما این توانایی‌ها فقط در زندگی حرفه‌ای مهم نیستند، بلکه برای زندگی شخصی نیز حیاتی هستند، زیرا این مهارت‌ها شامل گوش دادن، ایجاد ارتباط و اقناع می شوند.

 توسعه مهارت‌های رهبری

شاید این جمله را شنیده باشید که رهبران متولد می‌شوند، اما این جمله کاملاً دقیق نیست.

اگر می‌خواهید در زندگی حرفه‌ای خود به موفقیت برسید، مهم این است که به دنبال توسعه و جلوه دادن مهارت‌های رهبری خود باشید. کارمندان همیشه منتظر پیشرفت خود و توسعه مهارت‌های رهبری هستند، زیرا این کار شامل برخورد با مردم و ایجاد انگیزه در آن‌ها می‌شود.

مهارت‌های ارائه

اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که می‌توانید پیام خود را به افراد دیگر برسانید، باید مهارت ارائه مؤثر داشته باشید.

این مهارت‌ها تقریباً در همه زمینه‌ها مورد نیاز هستند و شما باید از تمام مهارت‌های لازم مانند صحبت کردن و خلاقیت برخوردار باشید تا از مهارت‌های ارائه خود بهترین استفاده را ببرید.

شخصیت افراد

رفتار محترمانه با مردم

مهم این است که وقتی به مردم قول می‌دهید، به آن‌ها عمل کنید. صداقت از ویژگی‌های اساسی یک شخصیت مؤثر و خوب است.

فقط در صورتی می‌توانید احترام و تحسین دیگران را کسب کنید که نسبت به دیگران احساس یکسانی داشته باشید و اگر از صداقت و احترام برخوردار باشید، شخصیت شما در میان افراد دیگر درخشان خواهد شد. به دیگران و خود احترام بگذارید تا یک زندگی عالی داشته باشید.


 

منبع : باشگاه خبرنگاران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.