اخبار لواساناخباراخبار شهرستان شمیراناتخبر مهمدر استان

رای جالب قاضی در لواسان برای متهم: خرید ۸ دست سرویس چینی برای ۸ زوج جوان

شمیرانات- یک قاضی دادگاه کیفری ۲ لواسانات برای متهم پرونده خیانت در امانت رای جالبی صادر کرد؛ متهم به خرید ۸ دست کامل سرویس چینی با طرح گلهای حرم امام رضا(ع) برای ۸ زوج محکوم شد.

به گزارش شجرنیوز از شمیرانات، چندی قبل، فردی به دادسرای لواسانات مراجعه کرد و هنگامی که مقابل مرجع قضایی قرار گرفت از یک مرد جوان که شغلش طراحی سرویس آرکوپال است به اتهام خیانت در امانت شکایت کرد که پس از تشکیل پرونده تحقیقات در رابطه با این موضوع آغاز شد.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، متهم مقدار زیادی از آرکوپال‌های شاکی را به ارزش 100 میلیون تومان برای کار خود امانت گرفته اما پس از مدتی اجناس موردنظر را تحویل شاکی نداده که همین کافی بود تا مرد جوان به اتهام خیانت در امانت با حکم قضایی بازداشت شود.

متهم پس از انتقال به دادسرای لواسانات در جریان جلسه بازپرسی ضمن اظهار پشیمانی به جرم خود مبنی بر خیانت در امانت اعتراف کرد همچنین در ادامه متهم با قرار قانونی مناسب به قید سند تا روز دادگاه با دستور قضایی آزاد شد.

پس از پایان تحقیقات، قرار جلب و کیفرخواست متهم به اتهام خیانت در امانت از سوی دادسرای لواسانات صادر شد و متهم پای میز محاکمه در شعبه 102 دادگاه کیفری دو شهرستان لواسان به ریاست قاضی میثم حسین‌پور، ایستاد.

در ابتدای جلسه رسیدگی، متهم در جایگاه حاضر و اتهام خیانت در امانت به او تفهیم شد؛ متهم در روند رسیدگی جلسه دادگاه به جرم خود اعتراف و پس از اظهار پشیمانی از قاضی طلب عفو و بخشش کرد.

سیر مراحل قانونی پرونده ادامه داشت تا اینکه رای پرونده مذکور توسط قاضی میثم حسین‌پور صادر شد؛ متهم با توجه به نداشتن سابقه و ابراز ندامت به جای 8 ماه حبس با حکم مجازات جایگزین حبس دادگاه، به خرید 8 دست کامل سرویس چینی با طرح گلهای حرم امام رضا (ع) برای 8 زوج که در سال 1402 عقد کرده‌اند، محکوم شد.

حکم قضایی مذکور روز سه‌شنبه سیزدهم تیرماه به اجرا در آمد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.