اخبار شهرستان ریاخباردر استان

‌‌رسیدگی به مشکلات شهروندان شهرری در دیدار‌ مردمی مسئولان قضایی

رئیس دادگستری شهرستان ری در جریان ملاقات مردمی، بعد از شنیدن درخواست‌های متقاضیان با در نظر گرفتن جهات قانونی و درخواست متقاضیان، دستورات و مشاوره‌های لازم را جهت بررسی و پیگیری به واحدهای ذی‌ربط ابلاغ کرد.

‌‌رسیدگی به مشکلات شهروندان شهرری در دیدار‌ مردمی مسئولان قضایی

به گزارش شجرنیوز از ری، دیدار مردمی دستگاه قضایی شهرستان ری شامگاه یکشنبه با حضور داریوش قاسمی زاده رئیس دادگستری شهرستان ری، رحیمی دادستان شهرستان ری، عبدلیان‌‌پور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه و سایر کارشناسان و وکلای قضایی در حدود 3 ساعت با مراجعه‌ شهروندان در موضوعات مختلف در مسجد ارشاد شهرری برگزار شد.

داریوش قاسمی‌زاده، با اشاره به برگزاری دیدار مردی اظهار داشت: این برنامه با حضور دادستان شهرستان ری، رئیس مرکز وکلا، 15 وکیل، 5 کارشناس و 5 مشاور خانواده برگزار و موضوعات مختلفی در زمینه مشکلات دستگاه قضایی و همچنین دستگاه‌های دولتی، اجرایی و خدماتی و نیز مشکلات حقوقی شهروندان مطرح شد.

وی افزود: مشکلات شهروندان را شنیدیم و در تلاش هستیم تا با زمان‌های مراجعه‌ای که برای آن‌ها تعیین شده، به هر نحو ممکن از طریق ارگان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط پیگیری کنیم.

رئیس دادگستری شهرستان ری در ادامه گفت: دغدغه و نگرانی دستگاه قضایی شهرستان ری می‌طلبد که در میان مردم حضور داشته و از نزدیک مشکلات مردم را حل و فصل کنند و نیز برگزاری این جلسات موجب می‌شود مردم احساس نزدیکی با مسئولین داشته باشند.

قاسمی زاده تصریح کرد: جهت رسیدگی بیشتر و دقیق‌تر برای مشکلاتی که در این جلسه طرح شد وقت رسیدگی تعیین شد تا در فرصتی بهتر مدارک بررسی و اقدام به پیگیری موضوع صورت گیرد.

حسن عبدلیان‌‌پور، با اشاره به اجرای طرح “با وکلا” اظهار داشت: طرح با وکلا در مساجد برای نخستین بار با حضور کارشناسان، مشاوران خانواده و مسئولان دستگاه قضایی در کنار وکلا برگزار می‌شود.

وی افزود: طرح‌های مشابه این دیدار پیش از این نیز اجرایی شده اما این بار وکلا در کنار دستگاه قضایی در دیدارهای مردمی حضور دارند و در رسیدگی به پرونده‌ها نیز وکالت افراد نیازمند را برعهده خواهند گرفت.

رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: بنا بر دستور رئیس دستگاه قضا میزهای گفتمان نیز در مساجد راه‌اندازی خواهد شد و با تجمع در مساجد نظرات موافق و مخالف را گوش می‌دهیم و به توافق می‌رسیم و در واقع موضوعات خیابان را در این مکان مقدس پیگیری می‌کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.