اخبار شهرستان قدساخبارخبر مهمدر استان

سایت هواشناسی شهرقدس راه‌اندازی می‌شود

شهرقدس- مدیرکل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه تمام شهرستان‌های استان تا پنج سال آینده تحت پوشش ایستگاه‌های هواشناسی قرار می‌گیرند گفت: ایستگاه هواشناسی شهرستان قدس با ۲ میلیارد تومان بودجه و ۷ سنجنده اندازه‌گیری راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش شجرنیوز از شهرقدس، مازیار غلامی مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: شهرستان قدس فاقد ایستگاه هواشناسی بوده که با استقرار این سیستم اطلاعات و داده‌ها به پیش‌بینی بهتر و خدمت‌رسانی مسوولان در بخش توسعه استان و شهرستان کمک می‌کند.

وی گفت: برای احداث سایت هواشناسی شهرقدس حدود 2 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که 500 میلیون تومان آن از اعتبارات استان و یک و نیم میلیارد تومان دیگر از بودجه ملی سازمان هواشناسی کشور تهیه شده است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: تلاش می‌کنیم یکی از طرح‌هایی که در سریع‌ترین زمان انجام خواهد شد، این ایستگاه باشد تا بتوانیم دهه فجر امسال افتتاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه در استان تهران 12 ایستگاه سینوپتیک و 5 ایستگاه اقلیم شناسی وجود دارد که بعضی از آنها خودکار و تعدادی دیگر سنتی است، ادامه داد: ایستگاه اقلیم‌شناسی شهرستان قدس از جدیدترین ایستگاه‌های هواشناسی خواهد بود که دارای 7 سنجنده اندازه‌گیری است.

غلامی گفت: برنامه‌ریزی شده تا طی 5 سال آینده تمام شهرستان‌های استان تهران را تحت پوشش شبکه ایستگاهی باران‌سنجی، اقلیم‌شناسی و سینوپتیک قرار دهیم.

وی با بیان اینکه از ۱۲ ایستگاه سینوپتیک، ۵ ایستگاه هواشناسی شامل فیروزکوه، آبعلی، اقدسیه (شمیران)، فرودگاه مهرآباد و فرودگاه حضرت امام(ره)، اطلاعاتشان پخش بین المللی می شوند، افزود: امسال 3 ایستگاه باران سنجی جدید در شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات در حال نصب و راه اندازی است و 2 ایستگاه اقلیم شناسی هم در شهرستان های قدس و شمیرانات(توچال) که در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.