اخبار شهرستان قدساخباردر استان

سه واحد آلاینده در شهرقدس تعطیل شد

شهرقدس- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس از اجرای گشت و پایش ویژه شبانه در این شهرستان و برخورد با واحدهای آلاینده خبر داد و گفت: در این راستا یک واحد تولید شن و ماسه و ۲ واحد تولید آسفالت تعطیل شد.

به گزارش شجرنیوز از شهرقدس، زهرا خلیلی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس روز سه شنبه در این خصوص اظهار داشت: با توجه به کاهش کیفی هوا و با عنایت به مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان تهران، گشت و پایش ویژه شبانه در دستور کار این اداره قرار گرفته و ضمن بازدید از معادن شن و ماسه و واحدهای تولید آسفالت نسبت به برخورد قانونی با متخلفان اقدام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه فعالیت کلیه معادن شن و ماسه و واحدهای تولید کننده آسفالت بر اساس مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا ممنوع است، از اینرو طی پایش های صورت گرفته یک واحد شن و ماسه و ۲ واحد تولید آسفالت در حال فعالیت بودند که ضمن پلمب هر سه واحد نسبت به ابلاغ تذکرات لازم در این خصوص اقدام شد.
خلیلی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده فعالیت واحدهای آلاینده با سامانه ۱۵۴۰ سازمان حفاظت محیط زیست تماس حاصل و موضوع را اطلاع دهند.

جلوگیری از فعالیت پنج معدن شن و ماسه و تولید آسفالت در رباط کریم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رباط کریم از تشدید گشت و پایش محیط زیستی و جلوگیری از فعالیت معادن شن و ماسه و تولید آسفالت شهرستان در پی اجرای مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان تهران خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از رباط کریم،، علیرضا فاضلی در تشریح این خبر با اشاره به اینکه در شهرستان رباط کریم تعداد ۶ معدن با فعالیت تولید شن و ماسه و منگنز و همچنین یک کارخانه تولید آسفالت فعالیت می کنند،گفت: بر همین اساس و در راستای اجرای مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای تهرن، از فعالیت تمامی معادن شن و ماسه و کارخانه آسفالت این شهرستان جلوگیری شد و به صورت کتبی واحد های مذکور متعهد به اجرای مصوبات کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای استان تهران و توقف فعالیت تا پایان شرایط اضطرار شدند.

وی با بیان اینکه پایش صنایع و معادن در دستور کار این اداره قرار دارد، اظهار داشت: تاکنون به صورت مجدانه با پسماند سوزی های سطح شهرستان برخورد و با صدور اخطاریه از این اقدامات ناآگاهانه جلوگیری شده و خاطیان در صورت تکرار به مراجع قضایی معرفی می شوند.

فاضلی یادآور شد: بدیهی است از فعالیت واحدهای متخلفی که به مصوبات کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران بی توجهی کنند جلوگیری بعمل خواهد آمد و مطابق قوانین و مقررات با واحدهای مذکور برخورد خواهد شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.