آسیب اجتماعیاخبارجامعه

سوءاستفاده پدر از پسر ۶ ساله در اینستاگرام | اجبار کودک به شرب‌ خمر و به زبان آوردن الفاظ رکیک

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از بازداشت مردی خبر داد که از شیرین‌زبانی پسر ۶ ساله‌اش سوءاستفاده و او را به استفاده از الفاظ رکیک و تظاهر به شراب‌خواری مجبور می‌کرد.

به گزارش گروه جامعه شجرنیوز، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: به دنبال انتشار ویدیوهایی با محتوای فحاشی، تظاهر به مشروب‌خواری و… از سوی یک کودک در فضای مجازی و عادی‌انگاری این عمل زشت که منجر به ناراحتی و ایجاد دغدغه برای مردم نیز شده بود، رسیدگی به موضوع با توجه به درخواست‌های مکرر کاربران شبکه‌های اجتماعی برای برخورد قانونی با تولیدکننده این ویدیوها در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای پایتخت ادامه داد: در ادامه کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کرده و باروش‌های فنی گرداننده صفحه اینستاگرامی منتسب به کودک مذکور را شناسایی کردند. در ادامه نیز هماهنگی با مقام قضایی انجام شد و ماموران این فرد را در در یکی از محله‌های جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا پایتخت منتقل کردند.

وی با بیان اینکه متهم مذکور پدر پسربچه ۶ ساله بود، گفت: کلیپ‌های تولید و منتشرشده از سوی این فرد نقض آشکار حقوق کودکان و از مصادیق بارز کودک‌آزاری بود. علاوه بر آن ترویج شراب‌خواری، نوچه‌پروری، به کار بردن الفاظ رکیک جنسی توسط کودک و… نیز از سوی پدر این کودک انجام شده بود.

معظمی گودرزی با اشاره به انجام تحقیقات از پدر این کودک گفت: متهم اعتراف کرد که به همراه دوستانش اقدام به تولید و انتشار ویدیو از پسر ۶ ساله‌اش کرده و قصد داشته از طریق جذب دنبال‌کننده برای صفحه اینستاگرامی خود درآمدزایی کند.

رئیس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه متهم شدیدا از این بابت ابراز تاسف و از شهروندان بابت جریحه‌دار شدن افکار عمومی عذرخواهی کرد، گفت: متهم‌ همچنین بیان داشت که در تصاویر شرابخواری فرزندش عمل شرب خمری انجام نگرفته و تنها شبیه‌سازی با آب و نوشیدنی انرژی‌زا انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه چندمین بار است که شاهد اتفاقات این‌چنینی هستیم، خاطرنشان کرد: هموطنان گرامی اطمینان داشته باشند پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ضمن هشدار به افرادی که جهت دیده شدن یا جذب دنبال‌کننده در فضای مجازی به هر ترفندی حتی سوءاستفاده از اطفال روی می‌آورند، مطابق با قانون و با قاطعیت برخورد می‌کند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: همشهری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.