اخبار لواساناخباراخبار شهرستان شمیراناتخبر مهمدر استان

شهرداری لواسان ۱۵۰ میلیارد تومان پروژه در دست احداث دارد

شمیرانات- سرپرست شهرداری لواسان گفت: شهرداری لواسان ۱۵۰ میلیارد تومان پروژه در دست احداث دارد.

به گزارش شجرنیوز از شمیرانات، سید علی حسینی سرپرست شهرداری لواسان، صبح دوشنبه در آئین افتتاح پل خروجی شهر لواسان پل شهید علی‌اکبر هاشمی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ بودجه‌ای بالغ بر ۳۸۴ میلیارد تومان به تصویب رسید که ۴۰ درصد این اعتبار برای پروژه‌های عمرانی و ۶۰ درصد برای هزینه‌های جاری تأمین شد.

گفت: با توجه به اولویت‌ها و با همت شورای شهر و شهرداری و با توجه به درآمدهای شهرداری، متممی بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان به این بودجه اضافه و سرجمع بودجه شهرداری ۶۵۰ میلیارد تومان تصویب شد؛ تا این لحظه به همت همه عزیزان و همراهی شورا و کمیته تطبیق فرمانداری، توانستیم بالغ بر ۱۰۰ درصد این پروژه را تأمین کنیم و رویکرد بودجه شهر ۷۰ درصد عمرانی و ۳۰ درصد جاری شد.

وی با تاکید بر این‌که شهر لواسان به سمت آبادانی و عمران در حال حرکت است، افزود: پروژه‌هایی که پیش‌بینی شده بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان به مرحله بهره‌برداری رسیده و شهروندان از آن منتفع شده‌اند.

سرپرست شهرداری لواسان خاطرنشان کرد: با افتتاح امروز یعنی «پل شهید هاشمی» شاهد حل مشکل ترافیکی شهر خواهیم بود که این پروژه با اعتبار اولیه ۲۵ میلیارد تومان آغاز اما هزینه‌ها در حین اجرا افزایش یافت و ۳۵ میلیارد تومان برای آن پیش‌بینی شد.

حسینی در تشریح جزئیات پروژه‌های دیگر شهرداری لواسان گفت: ۱۲ میلیارد تومان برای نهضت آسفالت در قالب ۵ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت، اعتبار نه میلیارد تومانی برای پیاده‌رو سازی به مساحت شش هزار متر مربع در سطح شهر، اعتبار چهار میلیارد تومانی برای احداث سرویس بهداشتی با ۳۱ چشمه سرویس، احداث دیوار بتنی و خرید ۲۰ میلیارد تومان ماشین‌های خدمات شهری در قالب شش دستگاه ماشین سبک و سنگین مکانیزه برف‌روب که در زمستان مشکل شهر را یخ زدگی حل کرد و تهیه و تأمین یک دستگاه جاروی مکانیزه از دیگر اقدامات این شهرداری بوده است.

وی به پروژه‌های در دست اجرای این شهرداری اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۵۰ میلیارد پروژه در دست اجرا داریم که احداث ساختمان‌های اداری شهرداری به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان، احداث پارک آزادگان به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان، خرید ادوات خدمات شهر ۲۰ میلیارد تومان، احداث ساختمان آتش نشانی هفت میلیارد تومان، احداث بخشی از ساختمان فرهنگسرای البرز به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان، احداث بخش از دیوار پادگان از پروژه‌های در دست اجرای این شهرداری هستند.

سرپرست شهرداری لواسان به افتتاح پروژه پل خروجی شهر اشاره کرد و گفت: برای این پل با ۸۰ متر طول و ۱۳ متر عرض ۳ لاین ۳.۳ متری و ۱۲ شمع به عمق ۲۵ متر حفر و ۲۵۰ متر حفاری داشته‌ایم و یک‌هزار و ۱۰۰ متر مکعب بتن‌ریزی و یک‌هزار و ۸۰۰ تن آسفالت‌ریزی شده است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.