اخبار شهرستان شهریاراخبارخبر مهمدر استان

شهریار رتبه دوم‌ ساخت و سازهای غیرمجاز کشور را دارد

شهریار- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار گفت: شهرستان شهریار رتبه دوم‌ ساخت و سازهای غیرمجاز را پس از استان مازندران در اراضی کشاورزی کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش شجرنیوز از شهریار، حسن دالوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شهریار نگین غرب استان تهران به منظور باغات متنوع است اظهار داشت: شهرستان شهریار با تولید 37 هزار تن گوجه سبز ، 58 هزار تن زردآلود و 57 هزار تن هلو و شلیل رتبه نخست این تولیدات را استان تهران دارد.

وی با بیان اینکه شهریار پس از شهرستان ملارد رتبه دوم تولید قارچ استان تهران را به خود اختصاص داده است افزود: 506 تن تولیدات کشاورزی، یک هزار و 120 تن شیر، 1788 تن گوشت مرغ، 820 تن تخم مرغ و 200 تن عسل در شهرستان شهریار تولید می‌شود که نقش به‌سزایی در تأمین زنجیره غذایی کشور بر عهده دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون کشاورزی این شهرستان 2 است تصریح کرد: به دنبال مکانیزه کردن آبیاری بخش کشاورزی هستیم و با وجود بحران آب در استان تهران و شهرستان شهریار از 6 هزار هکتار باغ شهرستان کمتر از یک هزار هکتار آن به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است.

دالوند در ادامه با بیان اینکه کشاورزان و باغداران شهریار می‌توانند برای استفاده از تسهیلات 85 درصدی کمک‌های بلاعوض دولتی به منظور تجهیز سیستم آبیاری نوین بهره‌مند شوند گفت: تغییر کاربری هر هکتار از اراضی کشاورزی تولیدات کشاورزی را تا 5 تن کاهش و 10 نفر شغل خود را از دست می‌دهند.

وی اضافه کرد: در حوزه تنظیم بازار سهمیه‌های خوبی جذب شهرستان شهریار شده است و هیچ گونه کمبودی در تأمین کالاهای اساسی پایان سال نخواهیم داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهریار با بیان اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی با جدیت پیگیری و اقدامات پیشگیرانه نیز در رابطه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: با دلالان و افراد سودجویی که در تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی بدون مجوز تبصره یک ماده یک نقش داشته باشند برخورد خواهد شد.

دالوند افزود: گرفتن هرگونه حِبه و مبالغی تحت عنوان ساخت و ساز در اراضی کشاورزی توسط شهرداری‌های غیرمجاز است و جهاد کشاورزی از شهرداران شکایت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کشاورزان که در دفترچه قدیمی آنها به حق‌آبه آن اشاره شده است با احداث سدها و کمبود آب از حق خود بهره مند نمی‌شوند گفت: کشاورزان شهریاری از بخش محدود کانال محمدیه توانسته اند از حق آبه دریافت کنند.

مدیر جهادکشاورزی شهریار در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان شهریار رتبه دوم‌ ساخت و سازهای غیرمجاز را پس از استان مازندران در اراضی کشاورزی به خود اختصاص داده است و به هیچ عنوان تخریب‌‌ها ساخت و سازها در اراضی کشاورزی گزینشی عمل نمی شود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.