اخبار شهرستان فیروزکوهاخبارخبر مهمدر استان

شکارچیان غیرمجاز حیات‌وحش منطقه انز‌های فیروزکوه دستگیر شدند

فیروزکوه- دادستان شهرستان فیروزکوه از دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز حیوانات در حیات‌وحش منطقه انز‌های این شهرستان خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از فیروزکوه، توحید مظفری دادستان این شهرستان با اشاره به دستگیری قاچاقچیان غیرمجاز اظهار داشت: بر اساس گزارش رئیس پاسگاه محیط‌بانی انز‌های شهرستان فیروزکوه استان تهران، مأموران محیط‌بانی طی گشت زنی در پناهگاه حیات‌وحش منطقه انز‌های شهرستان به 2 نفر که قصد شکار داشتند مشکوک شدند و بلافاصله پس از اخذ دستور قضایی نسبت به دستگیری متهمان اقدامات لازم انجام شد.

وی افزود: در بازرسی از متهمان یک عدد سلاح گلوله زنی تک لول و یک عدد سلاح کلاشینکف دوربین دار و 40 عدد فشنگ کلاش کشف شد که پس از هماهنگی قضایی مأموران محیط‌بانی با ورود به منزل متهمان و بازرسی از این محل با رعایت موازین و حقوق شهروندی و همچنین بازرسی تلفن همراهشان، از منزل متهمان تعداد 4 رأس قوچ (حیوان حمایت شده) کشف شد.

دادستان شهرستان فیروزکوه در ادامه گفت: در تلفن همراه متهمان نیز تعداد 17 عدد عکس قوچ شکار شده مشاهده شد که جهت تشخیص تعداد دقیق قوچ‌ها مراتب به کارشناس ارجاع شد.

وی تصریح کرد: همچنین در تلفن همراه یکی از متهمان تعداد 2 فقره عکس از سکه عتیقه باستانی مشاهده شد که تصاویر جهت بررسی دقیق‌تر به اداره میراث فرهنگی ارسال شد.

دادستان شهرستان فیروزکوه در پایان خاطرنشان کرد: متهمان توسط ضابطان محیط‌زیست جهت ادامه رسیدگی پرونده و تحقیقات جامع تحویل مراجع قضایی شدند که بلافاصله پرونده به شعبه اول بازرسی ارجاع و پس از تفهیم اتهامات مشارکت در شکار غیرمجاز، حمل و نگهداری اسلحه کلاشینکف، حمل و نگهداری تعداد 4 عدد فشنگ، متهمان با صدور قرار وثیقه آزاد شدند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.