اخبار شهرستان بهارستاناخبارخبر مهمدر استان

صادرات کفش ‌بهارستان‌ به آلمان، عراق، سوریه و پاکستان

بهارستان- رئیس اتحادیه کیف و کفش شهرستان بهارستان به تولید ۳۱۵ هزار جفت کفش توسط تولیدکنندگان شهرستان اشاره کرد و گفت: محصولات درجه یک کفش از بهارستان به کشور آلمان، عراق، سوریه و پاکستان صادر می‌شود.

به گزارش شجرنیوز از بهارستان، رحیم‌علی آقازاده رئیس اتحادیه کیف و کفش این شهرستان، با اشاره به تولید روزانه 315 هزار جفت کفش در این شهرستان اظهار داشت: تولید کنندگان شهرستان بهارستان به همراه اسلامشهر رتبه نخست تولید کفش‌های ورزشی را بر عهده دارند.

وی به فعالیت واحدهای تولیدی و برند کفش در بهارستان اشاره کرد و افزود: محصولات درجه یک کفش از بهارستان به کشور آلمان، عراق، سوریه و پاکستان صادر و منجر ارز آوری برای کشور می‌شود.

رئیس اتحادیه کیف و کفش بهارستان در ادامه گفت: اگر تدابیری اندیشیده شود تا صادرکنندگان تحت حمایت دولت از طریق اتاق‌های بازرگانی با اطمینان خاطر کالای خود را به کشورهای هدف صادر کنند مشکلات نقدینگی و امنیت صادرات کمک شایانی به تولیدات کیف و کفش می‌کند.

آقازاده با اشاره به تعطیلی 45 واحد تولیدی و توزیعی کیف و کفش تصریح کرد: بنگاه‌ها و تولیدی‌های کوچک که توان رقابت با واحدهای بزرگ را در بهارستان نداشتند، تعطیل شدند و نبودن سرمایه در گردش بزرگ‌ترین عامل تعطیلی واحدهای تولیدی است.

وی با بیان اینکه مواد اولیه تولیدی‌های کیف و کفش با پیگیری‌های خوب تأمین می‌شود و کمبودی در این حوزه وجود ندارد گفت: 950 واحد صنفی مجوزدار کیف و کفش تولیدی توزیعی و خدماتی در بهارستان فعالیت می‌کنند.

وی با انتقاد و معضلات از سوی بانک‌ها در ارائه تسهیلان تبصره 18 و 16 اضافه کرد: نقدینگی یکی از مشکلاتی است که واحدهای تولیدی با آن مواجه هستند که بانک‌ها در این زمینه همراه تولیدکنندگان نیستند و در ارائه تسهیلات کارشکنی می‌کنند.

رئیس اتحادیه تولید و توزیع کنندگان کیف و کفش بهارستان در پایان به نگاه ویژه فرمانداری به صنعت کیف و کفش اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع تسهیلات از طریق بنیاد علوی در یک سال گذشته با وجود پیگیری‌های انجام شده گره‌خورده است و انتظار می‌رود مسئولین فرادستی به واحدهای تولیدی کیف و کفش و دیگر صنوف نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.