اخبار شهرستان شهریاراخبارخبر مهمدر استان

صدور و ابلاغ 7 اخطاریه زیست محیطی به شهرداری‌های شهرستان شهریار

شهریار- رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان شهریار از صدور و ابلاغ 7 اخطاریه به شهرداری‌های شهرستان خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از شهریار، شیدا آکار رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان شهریار گفت: با توجه به نواقص زیست محیطی موجود در ایستگاه‌های موقت انتقال زباله شهرستان، برای ۷ شهرداری شهریار اخطاریه زیست محیطی صادر و ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه به منظور اجرای ضوابط زیست محیطی در خصوص ایستگاه‌های موقت انتقال زباله و نظارت بر اجرای قانون مدیریت پسماند این اخطاریه‌ها برای شهرداری‌های شهرستان شهریار صادر شد، اظهار داشت: این اخطاریه‌ها برای نواقص موجود در ایستگاه‌ها شامل پراکندگی زباله، ماند زباله، تفکیک در محل، انتشار شیرابه، نبود سکوی بارگیری و ناکافی بودن فضای صادر شده و انتظار می‌رود شهرداری‌ها با اولویت قراردادن مشکلات مدیریت پسماند نسبت به رفع آن‌ها در اسرع وقت اقدام کنند.

آکار همچنین افزود: مدیریت صحیح پسماند اعم از عادی، پزشکی، ویژه و صنعتی از موضوعاتی است که دادستانی شهرستان شهریار به عنوان یکی از موضوعات اصلی در پیگیری و صیانت از حقوق عامه بر اجرای آن تأکید داشته و متولیان امر را ملزم به رفع مشکلات مرتبط با تخریب و آلودگی زیست محیطی ناشی از آن کرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان شهریار تصریح کرد: نتیجه اخطاریه‌های صادره و جمع‌بندی عملکرد مدیران اجرایی پسماند شهرستان توسط این اداره به عنوان ناظر بر اجرای قانون مدیریت پسماند به دادستانی شهرستان ارجاع خواهد شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.