اخبار شهرستان فیروزکوهاخباردر استان

طرح حریم بستر رودخانه‌ها در نظام مسائل فیروزکوه پیگیری می شود

فیروزکوه- فرماندار فیروزکوه از پیگیری طرح حریم بستر رودخانه‌ها در نظام مسائل این شهرستان خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از فیروزکوه، محمد حیدری منش فرماندار فیروزکوه صبح سه شنبه در جلسه ساماندهی حریم و بستر رودخانه‌های فیروزکوه، اظهار کرد: موضوع حریم بستر رودخانه‌ها از سال ۱۳۹۲ آغاز و موضوعات و بستری که مطالعه شد، اعتراضی که الان کشاورزان به این امر دارند در جاهای مختلف مطرح و حتی از کانال‌های استانی به بخش‌های ملی هم منعکس شد و پیگیری دولت بر احقاق حق و رفع دغدغه کشاورزان بود.

وی خاطرنشان کرد: در زمان مطالعه بستر رودخانه، دغدغه اطلاع‌رسانی به کشاورزان وجود نداشت، به زعم کشاورزان شرح خدمات مطالعه بستر ناقص بود و این موضوع در قالب پروژه مجددی بازنگری شود تا این مسائل در سطح شهرستان حل شود.

حیدری منش با تأکید بر دغدغه دولت سیزدهم در حل مشکلات مردم، اشاره داشت: این موضوع در شهرستان طرح و استاندار تهران نیز مکاتباتی داشتند، گفتگوهایی با وزیر نیرو صورت گرفت، مکاتباتی با معاون حقوقی ریاست جمهوری انجام شد تا نواقص حقوقی طرح بررسی و مقرر شد این امر در سفر وزیر کشور به شهرستان پیگیری شود.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: طبق نظام مسائل شهرستان، بازنگری حریم بستر رودخانه‌ها یکی از مسائل شهرستان بود؛ این امر در کارگروه زیربنایی وزارت کشور طرح موضوع شد؛ قرار شد طی مطالعه‌ای قریب به ده نقطه رودخانه حبله‌رود توسط کارشناس ذی‌صلاح و کارشناس رسمی دادگستری که در حوزه آب فعالیت می‌کند، بررسی شود تا برای کارگروهی که در شرکت منابع آب کشور است محرز شود این مطالعه مشکل داشته است.

وی بیان کرد: مجمعی نیز ساماندهی شد تا پیگیری کشاورزان از طریق این مجمع انجام شود؛ این مجمع باید قاعده‌ای داشته باشد، دو یا سه نفر به عنوان نماینده مجمع معرفی شوند تا کارهای اداری به منظور تشکیل تعاونی را انجام دهند.

حیدری منش ادامه داد: همه دستگاه‌های شهرستانی و استانی دغدغه حل مسائل و مشکلات مردم را دارند و همکاری خوبی در این زمینه صورت گرفته است؛ همچنین باید اطلاع‌رسانی لازم برای کشاورزان صورت گیرد تا بدانند موضوع مسکوت نمانده و در حال پیگیری است تا به نتیجه مطلوب برسد.

فرماندار فیروزکوه تأکید کرد: برخی روستاها برای شرکت در جلسات نماینده‌ای ندارند یا کوتاهی برای حضور در جلسات مشاهده می‌شود؛ این موضوع مهم و سختی است و قطعاً نیاز به پیگیری مستمر دارد و بایستی از سوی روستاها و نمایندگان آنها مورد توجه باشد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.