اخبار شهرستان دماونداخبارخبر مهمدر استان

فرماندار: ۳ هزار خانه خالی در مسکن مهر دماوند شناسایی شد

دماوند- فرماندار دماوند گفت: بیش از سه هزار خانه خالی در مسکن مهر مهک گیلاوند و مهرآباد رودهن شناسایی شده که فرآیند شناسایی، ترتیب و توالی ثبت این خانه‌های خالی باید به گونه‌ای باشد تا مرجع نهایی برای اعمال قانون ورود کند.

به گزارش شجرنیوز از دماوند، رضا طاهرخانی روز چهار شنبه در چهارمین نشست شورای هماهنگی نهضت ملی مسکن شهرستان دماوند اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته بیش از ۶۰۰ بنگاه غیر مجاز و یکهزار و ۴۵۰ بنگاه دارای مجوز در این شهرستان فعال هستند که باید شناسایی و تعیین تکلیف املاک فاقد مجوز در دستور کار دستگاه های متولی قرار گیرد.

این مسئول افزود: دستگاه های اجرایی و مدیران شهرستان دماوند آمادگی لازم را برای همکاری همه جانبه در راستای احیای بافت های فرسوده دارند زیرا این موضوع به عنوان یک اولویت مهم در شهرستان است.

وی با بیان اینکه برای شتاب‌دهی به طرح نهضت ملی مسکن نباید از بازسازی بافت فرسوده غفلت شود، خاطرنشان کرد: همراهی مدیریت شهری در صدور پروانه، اعمال تخفیفات و ارائه بسته‌های تشویقی در زمینه بازسازی بافت فرسوده، نقش مؤثری در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن خواهد داشت.

فرماندار دماوند ادامه داد: تبیین بسته‌ها تشویقی، تسریع در ارائه انشعابات، تشویق سرمایه گذاران به حضور در بافت‌های فرسوده و مشارکت مردم در این حوزه ضروری است و نیاز به پیگیری اقدامات اثربخش دستگاه های متولی در این زمینه داریم.

طاهرخانی تسریع در اجرای طرح‌ نهضت ملی مسکن را از اولویت دولت مردمی و جهادی سیزدهم دانست و یادآور شد: ضروری است همه دستگاه‌های خدمات‌رسان با قید فوریت با برنامه‌ریزی و توسعه شبکه مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهند تا همزمان با ساخت و اجرای طرح‌ها خدمات زیربنایی تأمین شود.

شهرستان دماوند از ۲ بخش مرکزی و رودهن تشکیل شده و در ۴۵ کیلومتری شرق پایتخت قرار گرفته است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.