اخبار شهرستان پیشوااخبارخبر مهمدر استان

فرونشست و خشکسالی مخاطرات اصلی شهرستان پیشوا

پیشوا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اعلام ارزیابی مناسب دستگاه‌های پیشوا در مانور لحظه صفر، فرونشست و خشکسالی را مخاطرات اصلی این منطقه دانست و گفت: وقوع‬ زلزله همیشه محتمل است و باید برای آن برنامه داشته باشیم.

به گزارش شجرنیوز از پیشوا، حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در حاشیه برگزاری مانور لحظه صفر مدیریت بحران که در پیشوا برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس دستور استاندار تهران مبنی بر آمادگی لازم شهرستان‌های استان برای مواجهه و مقابله با حوادث و مخاطرات طبیعی امروز مانور لحظه صفر در شهرستان پیشوا برگزار شد.

تشریح برگزاری مانور لحظه صفر پیشوا / ‏راستی ‬آزمایی انجام شد

یزدی مهر درباره جزئیات برگزاری این مانور گفت: همزمان با ساعات اولیه صبح امروز چهارشنبه پنجم مهر، فراخوان حادثه از سوی فرمانداری پیشوا مبنی بر وقوع حادثه زلزله ۵.۸ ریشتری در این شهرستان که سبب تخریب بخش‌های عظیمی از منازل و مناطق مسکونی و بخش‌های مختلف از این منطقه شده بود به دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان اعلام و رؤسای همه دستگاه‌ها در کوتاه‌ترین زمان در محل سالن جلسات فرمانداری حاضر و ارزیاب‌های هلال احمر در زمینه جستجو و نجات در صحنه حادثه حاضر و گزارش‌گیری انجام و شبیه سازی در شهرک صنعتی انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه به دلیل ایجاد آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی و به طور خاص وقوع زلزله، این مانور در شهرک صنعتی پیشوا شبیه سازی شد، افزود: بر همین اساس از دستگاه‌ها خواستیم که تجهیزات را در شهرک صنعتی گسیل کنند تا این آمادگی و تمرین انجام شود.

وی اضافه کرد: پس از برگزاری جلسه و دریافت گزارش اقدامات دستگاه‌ها و پیش نویس تجهیزات ارسالی، گفت و شنود در خصوص مخاطره و حوادث و اتفاقات رخ داده و ارزیابی دقیق همه دستگاه‌ها از حادثه انجام شد و تجهیزات گسیل شده مورد بررسی و راستی آزمایی قرار گرفتند و تذکرات لازم در این زمینه ارائه و در ادامه همه اقداماتی که در صحنه حادثه توسط همه دستگاه‌ها انجام شده بود، اعلام شد.

فرونشست و خشکسالی مخاطرات اصلی پیشوا / ‏وقوع‬ زلزله همیشه محتمل است

یزدی مهر با بیان اینکه پیشوا متأثر از گسل‌هایی است که اطراف شهرستان وجود دارد و همواره خطر زلزله این منطقه را تهدید می‌کند، افزود: فرونشست و خشکسالی از پدیده‌های قالب و مخاطرات اصلی این شهرستان به حساب می‌آید که باید برنامه‌ریزی‌های دقیق و هم‌افزایی‌های منسجم توسط دستگاه‌ها این مخاطرات و تهدیدات به فرصت تبدیل و از برداشت بی‌رویه آب و حفر چاه‌های غیر مجاز جلوگیری شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر اینکه خطر به وقوع پیوستن زلزله همیشه محتمل است، اظهار داشت: باید در این زمینه در مرحله پیش از وقوع و آمادگی چاره اندیشی‌های لازم انجام شود و در این راستا، تاب‌آوری از دو منظر تاب آوری مردم و دستگاه‌ها از اهمیت ویژه برخوردار است.

ضرورت فرهنگ سازی و آموزش تاب آوری به مردم

وی بر ضرورت فرهنگسازی و آموزش تاب‌آوری توسط مسئولان برای کاهش صدمات جانی و مالی به مردم و ضررهای ناشی از آن به دولت و کشور تاکید کرد و گفت: این فرهنگ‌سازی‌ها مردم را در حالت آماده قرار می‌دهد تا بتوانند در مواقع بحران و اضطرار اقدامات خود پیشگیرانه را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

عملکرد مناسب دستگاه‌های پیشوا در مانور لحظه صفر / تجهیزات نیاز به اورهال دارند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران، عملکرد دستگاه‌های اجرایی و امدادی شهرستان پیشوا در برگزاری مانور لحظه صفر را مناسب ارزیابی کرد و گفت: دستگاه‌های حاضر در این مانور نسبت به اقدامات واقف بودند و عملکرد مناسبی داشتند اما تجهیزات شهرستان نیاز به تعمیر و اورهال و تجهیز دارد که با رویکرد تأمین اعتبار این موضوع برطرف خواهد شد.

یزدی مهر با تاکید بر موضوع آموزش گفت: در این مانور بر آموزش دستگاه‌ها خصوصاً آموزش قانون مدیریت بحران و مانورهای موضوعی تاکید شد که در دستور کار همه دستگاه‌ها و ادارات شهرستانی قرار گیرد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.