شهر اسلامشهراخباراخبار شهرستان اسلامشهرخبر مهمدر استان

قلع و قمع ۲۳ مدرسه در شهرستان‌های استان تهران ‌| عمده این مدارس در اسلامشهر است

اسلامشهر- رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه قطعیت ملکیت مدارس اسلامشهر در اولویت است گفت: ۲۳ مورد قلع و قمع در مدارس شهرستان‌های استان تهران وجود دارد که عمده آن در اسلامشهر است.

به گزارش شجرنیوز از اسلامشهر، رفیق مصطفایی رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به قلع و قمع مدارس اظهار داشت: گردهمایی روسای ثبت و مدیران آموزش و پرورش در شهرستان‌های استان با هدف و محوریت موضوع مستندسازی فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی برگزار شد.

وی افزود: از مجموع املاکی که باقی‌مانده چالش‌ها، مشکلات و موانع بررسی و به نقطه اشتراکی رسیدیم که بتواند در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن اسناد تک‌برگ و مالکیتی صادر شود.

رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به مشکلات ثبت املاک و مستغلات آموزش و پرورش گفت: مشکل اصلی املاکی است که از طرف دستگاه‌های دیگر در سنوات گذشته و دهه‌های 60 و 70 به آموزش و پرورش واگذار شده و امروز انتقال سند به نام آموزش و پرورش اقدام نمی‌شود، برخی شهرداری‌ها و ادارات راه و شهرسازی و برخی ادارات دیگر انتقال قطعی مالکیت را در این سال‌ها انجام نداده‌اند.

مصطفایی تصریح کرد: 23 مورد قلع و قمع در مدارس شهرستان‌های استان تهران وجود دارد که عمده آن در اسلامشهر است، آرایی که در سال 93 و 94 و 95 صادر شده و متأسفانه تا الان باقی‌مانده برخی از مالکین این املاک بهای ملکشان را می‌خواهند که ارزش افزوده زیادی پیدا کرده است.

وی با تأکید بر اینکه 432 سند از اسفندماه سال گذشته تا امروز اخذ شده ابراز داشت: هرساله 240 سند سهمیه آموزش و پرورش استان تهران است، با همراهی و همکاری دستگاه‌های مرتبط ‌برای نخستین بار در دو سال 600 سند مالکیت ثبت خواهد شد.

رئیس اداره حقوقی آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: اسلامشهر تنها شهرستانی در کشور است که باید هرچه سریعتر نسبت به قطعیت ملکیت در آن اقدام شود، فرمانداری و اداره ثبت در کنار آموزش و پرورش بوده‌اند امیدوارم شهرداری و اداره راه و شهرسازی و سایر نهادها هم به کمک بیایند، قلع و قمع بدون کمک شهرداری حل نخواهد شد، با همکاری سایر دستگاه‌ها می‌توانیم به روزهای امن و آرامش‌بخش برای بچه‌های اسلامشهر برسیم.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.